Emilewicz: Staramy się o pierwszy inkubator ESA BIC w Europie Środkowej [Space24 TV]

5 marca 2019, 11:18

"Ośrodek rzeszowski, krakowski, łódzki, warszawski i gdański pod parasolem Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały wspólną deklarację o tym, iż będziemy się ubiegać o powołanie w Polsce inkubatora Europejskiej Agencji Kosmicznej. Byłby to pierwszy tego typu inkubator w Europie Środkowej"  wyjaśnia w rozmowie ze Space24.pl Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Najważniejszym sukcesem jest to, że kilka najistotniejszych ośrodków, rozproszonych dzisiaj w Polsce, zdecydowało się podpisać [umowę o powołaniu] konsorcjum. To rzadkie w polskiej rzeczywistości gospodarczej, że chcemy ze sobą współpracować.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii

To bardzo ważne, bo to będzie pewna siła ciążenia dla młodych zdolnych naukowców i przedsiębiorców do tego, aby przyjeżdżać do Polski i tutaj rozwijać swoje technologiczne, kosmiczne pomysły.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Marek
środa, 6 marca 2019, 07:58

Według jakich kryteriów Europa Środkowa? Według P. Jonsa, The Economist czy Banku Światowego? Estonia też bywa zaliczana do Europy Środkowej i może pochwalić się dwoma ESA BIC ... No chyba że Europa Środkowa to tylko PL :) Ps. Republika Czeska w każdym z kryteriów to Europa Środkowa :)

Piotr
wtorek, 5 marca 2019, 12:46

Praga to już nie Europa środkowa?

Tweets Space24