ICEYE Polska z nagrodą Agencji Rozwoju Przemysłu

5 marca 2019, 12:16
WWRW
Członkowie zarządu ICEYE Polska Sp. z o.o. ze zwycięską statuetką. Od lewej: Witold Witkowicz i Robert Wagemann. Fot. Defence24.pl

Firma ICEYE Polska, działająca w obszarze zaawansowanych technologii satelitarnych służących obserwacji Ziemi, została nagrodzona w kategorii „Zagraniczny sukces – nagroda za osiągnięcia podmiotów polskiego sektora kosmicznego za granicą – aspekt naukowy i biznesowy" podczas gali konkursu „Konstelacje 2018”, w poniedziałek 4 marca 2019 r.

Ideą konkursu, organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, jest wyróżnienie osób bądź instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych. Nagrodę wręczyli Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz oraz wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Dariusz Śliwkowski.

Bardzo cieszymy się z tego wyjątkowego wyróżnienia, które podkreśla naszą rolę w rozwijaniu przełomowych, radarowych technologii satelitarnych. Konsekwentnie rozszerzamy swoją działalność w Polsce, co zdecydowanie zwiększa potencjał rozwoju naszej firmy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze dokonania zostały docenione przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Robert Wagemann, członek zarządu ICEYE Polska

Rozwój w Polsce jest jednym z filarów firmy działającej na rynku globalnym. Obok stale rosnącego zespołu inżynierów, w warszawskim biurze ICEYE mieści się Centrum Operacji Satelitarnych odpowiadające za zarządzanie satelitami, wykonywanie zdjęć i dostarczanie ich odbiorcom.

"Ten rok będzie bardzo ważny dla firmy. Zamierzamy nadal zwiększać nasze zaangażowanie w Polsce, będzie się to wiązać zarówno z rozbudową naszego zaplecza technologicznego, jak i dalszym powiększaniem naszego zespołu" – zapowiedział Wagemann.

W planach ICEYE jest miedzy innymi rozbudowa zaplecza badawczo-rozwojowego pozwalającego na prowadzenie zaawansowanych prac nad przetwarzaniem obrazów satelitarnych i przetwarzaniem pozyskiwanych z nich danych.

Źródło: ICEYE Polska

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
dionizy napoleon zlotopolski
środa, 6 marca 2019, 11:47

to ile teraz polska posiada satelitow wojskowych - dalej ZERO? jakies PAK istnieje sobie kilka czy kilkanascie lat, kasa na pensje zarzadu i inne pierdoly plynie a nasza obecnosc w kosmosie dalej taka sama - czyli zadna. ale to nie szkodzi lansowac sie w mediach mowiac - wydalismy na badania kosmosu 10 taczek pieniedzy - z duma. moze i tak bylo, nie watpie, ale jakie sa tego efekty?

Obserwator
środa, 6 marca 2019, 07:51

Gratulacje. Trzymam kciuki za rozwój. W końcu pojawił się realny podmiot, który rzeczywiście działa w obszarze malych satelitów, a nie tylko opowiada ile to niby może ....

Tweets Space24