Konstruktorzy rakiety ILR-33 Bursztyn nagrodzeni w Norymberdze

6 grudnia 2018, 15:39
Burszt1
Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl

W dniach 31 października – 3 listopada 2018 roku w Norymberdze odbyły się jedne z największych i najstarszych w Europie targów specjalistycznych poświęconych wynalazkom, pomysłom i nowym produktom: iENA International Trade Show „Ideas Inventions New Products”. Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji znaleźli się twórcy rakiety ILR-33 „Bursztyn” opracowanej w Instytucie Lotnictwa.

Organizatorzy targów iENA wyróżnili brązowym medalem 26-osobowy zespół twórców rakiety ILR-33 „Bursztyn” za opracowanie innowacyjnej platformy do badań eksperymentalnych w warunkach obniżonej grawitacji.

To kolejny sukces zespołu rakiety ILR-33 „Bursztyn”. W czerwcu br. jury międzynarodowych targów INTARG 2018 w Katowicach wyróżniło rakietę platynowym medalem w kategorii „Przemysł” oraz dyplomem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Przedstawienie rakiety ILR-33 “Bursztyn” w Norymberdze zostało sfinansowane przez Agencję Promocyjną INVENTOR w ramach nagrody przyznanej kierownikowi Zakładu Technologii Kosmicznych w Instytucie Lotnictwa, dr. inż. Adamowi Oknińskiemu w konkursie Innowator Mazowsza Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Źródło: Instytut Lotnictwa

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
CdM
sobota, 8 grudnia 2018, 10:43

@Marek1: jasne, to że u nas wieczna bida, prowizorka, tumiwisizm oraz CHDIKK, to nie nasza wina, skądże, to przez tych obcych, co to knują przeciw nam, w każdej dziedzinie życia i gospodarki, zapewne przez wszechobecną agenturę. Gdy samolot vipów spada, wojskowych, potem cywilnych, to też nie nasza wina. I tak od tysiąca lat. Nie widzisz tu delikatnie mówiąc, aberracyjnego myślenia?

bid
środa, 5 czerwca 2019, 08:00

Bida jak dla kogo...bzdury o niej można sobie wsadzić między bajki.

Marek1
piątek, 7 grudnia 2018, 10:19

No i jak zwykle to u nas bywa członkowie zespoły dostaną zachodnie granty i pojadą budować rakiety dla innych krajów, a Polska będzie je nadal kupować za horrendalne pieniądze od krajów bardzo dbających, by u nas ich NIE można było produkować. Sorry, ale taki mamy klimat ... polityczny.

docent
czwartek, 6 grudnia 2018, 22:26

oby ktos na zachodzie zauwazyl ten projekt i go wykupil, jedyna szansa na to zeby sie rozwinal. u nas skonczylby jak ta innowacyjna metoda wytwarzania grafenu o ktorej glosno bylo pare lat temu. bolesna prawda - chcesz sie rozwijc jako badacz czy specjalista - musisz emigrowac, bo nasi decydenci nie potrafia wykorzystac talentow. tylko wypic i zakasic im glowach

xxx
czwartek, 6 grudnia 2018, 20:05

BRAWO!

gady
czwartek, 6 grudnia 2018, 17:44

Medal owszem, a kto ją teraz kupuje ? Nam jest potrzebna kieszonkowa kopia V2 dla wojska, jak na razie to są tylko plany gdzie kupić zagranicą !

Tweets Space24