Zdjęcia satelitarne z Korei Północnej powodem niepokoju Trumpa

7 marca 2019, 09:56
TrumpKim
Fot. The White House via Twitter

Prezydent USA Donald Trump wyraził w środę 6 marca rozczarowanie po informacjach na temat możliwej odbudowy przez północnokoreański reżim części poligonu rakietowego, który zaczął być likwidowany w zeszłym roku. Te niepokojące wiadomości podały dwa amerykańskie think tanki oraz południowokoreańska agencja Yonhap.

Yonhap podał, powołując się na źródło rządowe w Seulu, że wywiad Korei Południowej wykrył „oznaki przywracania budynku pomocniczego” na poligonie Sohae, znanym również jako baza rakietowa w Tongczang-ri.

O prowadzonych pracach poinformowała również amerykańska grupa monitorująca Koreę Płn. 38 North. Także według raportu amerykańskiego think tanku Center for Strategic and International Studies, również powołującego się na zdjęcia satelitarne, Korea Płn. „dąży do szybkiej odbudowy” infrastruktury w tej bazie.

"Byłbym bardzo rozczarowany, gdyby tak się działo - powiedział Trump dziennikarzom w Gabinecie Owalnym. - To bardzo wczesny raport, ale byłbym bardzo, bardzo rozczarowany przewodniczącym Kimem. Nie sądzę, że będę, ale zobaczymy, co się stanie".

"Mamy bardzo nieprzyjemny problem, ale musimy go rozwiązać - dodał amerykański prezydent. - Nasze relacje są dobre".

W ubiegłym tygodniu Donald Trump spotkał się po raz drugi z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem. Szczyt w Hanoi zakończył się jednak bez porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego ani ewentualnego złagodzenia sankcji gospodarczych nałożonych na Koreę Płn.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
AB
czwartek, 7 marca 2019, 15:56

Najpierw KRLD musiało by mieć jakąś gospodarkę panie Asd...

Asd
czwartek, 7 marca 2019, 14:57

Przeciez specjalnie sabotowali ostatni szczyt w Wietnamie, stawiali absurdalne żadania, wiec czemu sie dziwią? Usraelowi chodzi tylko i wylacznie o polozenie lapy na gospodarce KRLD.

Davien
poniedziałek, 11 marca 2019, 01:53

Panie ASD jakiej gospodarce KRLD??? Toz juz nawet Korea Płd nie chce zjednoczenia jak sie dowiedzieli ile by musieli wpompowac kasy w ten sredniowieczny skansen :)

Tweets Space24