Woerner: Codziennie zadajemy sobie pytanie o najlepszą rakietę przyszłości [Space24.pl TV]

24 listopada 2017, 17:20

"Europa potrzebuje rakiet nośnych. (...) W przyszłości będziemy korzystać z nowej rodziny rakiet - Vega C, Ariane 64 i 62. Spoglądamy także w stronę mikro-rakiet nośnych. Także w przypadku tych programów zapraszamy Polskę do angażowania się w nie" - mówi dla Space24.pl Johann-Dietrich Woerner, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Ludzie mówią, że podstawa to możliwość powtórnego użycia [rakiety - przyp. red.]. Spójrzmy na butelki, normalne butelki. To masowy rynek. Nadal możemy kupić butelki, których powtórne wykorzystanie jest możliwe. Możemy kupić butelki, które będą poddane recyklingowi, i możemy kupić butelki które są po prostu wyrzucane.

Johann-Dietrich Woerner, dyrektor generalny ESA

W naszej konwencji istnieją zapisy definiujące pokojowy charakter naszych działań. Tak brzmi jedno ze zdań. Zawsze tłumaczę, że nie pracujemy wcale nad agresywnymi działaniami wojskowymi. Niniejszym, korzystam, zamiast określenia „wojskowy” ze słowa „obronny” i oczywiście wiele naszych działań można wykorzystać do zabezpieczenia bezpieczeństwa. Na przykład, jeżeli pracujemy nad obserwacją Ziemi, telekomunikacją, zabezpieczoną telekomunikacją, nawigacją, możemy skorzystać z tego właśnie słowa w odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa na Ziemi.

Johann-Dietrich Woerner, dyrektor generalny ESA

 

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Space24