Airbus chce pomóc Polsce w wejściu do domeny kosmicznej [Space24 TV]

11 lutego 2021, 11:58

Airbus Poland chce rozwijać swoją działalność w Polsce nie tylko poprzez doskonalenie potencjału w dziedzinie lotniczej, ale także poprzez współpracę związaną z domeną kosmiczną. W kooperacji z polskimi podmiotami gospodarczymi, rządem i instytucjami cywilnymi – mówi Johannes von Thadden, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Airbus Poland S.A.

„W tej chwili znajdujemy się w naszym clean-roomie gdzie wykonywane są istotne, odnoszące się do domeny kosmicznej, działania na rzecz Polski. Jednym z powodów dla których Airbus działa w Polsce z powodzeniem jest to, że wierzymy w interesy strategiczne Polski, jakie Polska ma w zwiększeniu jej zdolności, jeśli chodzi o takie kwestie jak: obserwacja Ziemi, czy jeśli chodzi o współpracę między Polską i ESA. We wszystkich tych obszarach Airbus dostarcza znacznej wiedzy. Jesteśmy skłonni ją przekazać Polsce wraz z polskimi partnerami – małymi i średnimi firmami w ramach dobrej współpracy z polskim rządem, instytucjami cywilnymi i partnerami” - stwierdza Johannes von Thadden, prezes zarządu firmy Airbus Poland S.A. podczas wizyty ekipy Space24.pl w warszawskich zakładach tej spółki.

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 19
Patryk
czwartek, 11 lutego 2021, 15:58

Nie chce Polsce pomóc, tylko na nas dużo pieniędzy zarobić.

Tomasz
piątek, 12 lutego 2021, 00:04

Od tego każdy kraj ma rząd, żeby to było w naszym interesie, ale nawet tego nie możemy być pewni

k
czwartek, 11 lutego 2021, 19:44

exact!

zx
czwartek, 11 lutego 2021, 17:45

jakich pieniędzy na czym na twojej "wiedzy", a przecież mieliśmy najnowocześniejszy przemysł, który jak pamiętam na wystawie ok 1990 r. w Hali Olivia w Gdańsku wystawił samochody, w których drzwi nie szło domknąć - bo nie wyrobione. Wstyd w porównaniu z resztą producentów. Taka to nowoczesność.

BUBA
sobota, 13 lutego 2021, 17:34

A z prototypu Elona Muska czemu się nie śmiejesz?.................................................................... ............................................................................................................................................................. Jednocześnie zapewne zachwycasz się Passatem i innymi pojazdami z 2013 które nie powinny być dopuszczone do ruchu bo nie spełniają norm emisji spalin i jest O.K. bo to z Niemiec. Aż szkoda wspominać o pięknych samochodach po "Niemcu" z wyciętymi DPFami, zaślepionymi EGRami i rdzewiejącymi szybciej niż stary Polonez Caro. W Escorcie z 2000 bagażnik odpadał po 10 latach. .................................................................................................................................................................. Pominę rozpadające się silniki w Audi, Volkswagenach, padające skrzynie...ale gdyby to był Polonez o to byś jechał po nim do bólu...bo oczekujesz po samochodzie za 20 tys PLN tego co po samochodzie za 100 tys PLN........................................................................................................................................................ ...................................................................................................................................................................... Pustych puszek po piwie nie układałeś sobie w salonie na regale czasem przed 1990? Wtedy nawet zachodnie śmieci były "cool" dla wielu zachłyśniętych zachodem......................................................

malkontent2021
czwartek, 11 lutego 2021, 13:33

Wypadałoby odnowić kontrakt na 70 Caracali.

Gnom
piątek, 12 lutego 2021, 09:08

Po co i skąd 70?

Chris
piątek, 12 lutego 2021, 06:49

Te na schodzącej platformie pamiętającej lata 70te?

xXx
czwartek, 11 lutego 2021, 22:23

Przynajmnie mielibyśmy jakiekolwiek sensowne helikoptery. A tak mamy WIELKIE NIC!!!

Yuka
sobota, 13 lutego 2021, 00:37

Sensowne? Chyba nietrafione.

Kolo
czwartek, 11 lutego 2021, 17:37

Równie dobrze mogą zamówić 3 mln desek klozetowych wzrost potencjału odstraszania i obrony będzie na podobnym poziomie co twój pomysł.

Tweets Space24