ZEA: Ponad cztery tysiące chętnych by zostać astronautą

19 kwietnia 2018, 10:03
MBRSC_astr
Ilustracja: mbrsc.ae

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń od chętnych do zasilenia pierwszego w historii tego kraju korpusu astronautów. Pierwsi reprezentanci ZEA mają szansę polecieć w przestrzeń kosmiczną w 2021 r.

Początkowy etap rekrutacji, polegający na zebraniu zgłoszeń od osób potencjalnie zainteresowanych kosmiczną karierą, trwał w Emiratach od grudnia 2017 do marca 2018 r. Jak poinformowało Mohammed bin Rashid Space Centre (MBRSC), zgłosiło się około 4022 kandydatów. Najmłodszy chętny ma 17 lat, zaś najstarszy 67. 34% z nich to kobiety.

Wstępną selekcję przeprowadzi specjalnie powołany do tego celu komitet. Ci, którzy przejdą do kolejnego etapu, będą przechodzić rozmaite testy psychologiczne i sprawdzające ich zdrowie fizyczne.

Do końca 2018 r. wybrane zostaną cztery osoby, które utworzą pionierski korpus astronautów ZEA (UAE Astronauts Team). Wyłonieni astronauci będą następnie przez ponad trzy lata odbywać cykl szkoleń, tak podstawowych, jak i zaawansowanych.

W ramach owych treningów reprezentanci ZEA będą wysyłani do różnych światowych ośrodków szkolenia astronautów, a w dalszej kolejności mają odbywać misje na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Prawdopodobnie od 2021 r. członkowie UAE Astronauts Team będą brać udział w misjach kosmicznych.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
KOLIBER
czwartek, 19 kwietnia 2018, 20:08

To fajnie.Ja też chcem i jak mam to zrobić na H...Jowisza

J
czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:10

Czy to oznacza, że ZEA będą się dokładać do finansowania ISS?

Zapaść
czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:49

A gdzie nasz program kosmiczny kto za to odpowiada od pierwszego lotu juz mineła dekada a w polsce zero technologi nawet biednego satelity.

Tweets Space24