W kazamatach CEZAMATu. PW-Sat2 w innowacyjnym laboratorium Politechniki Warszawskiej [Defence24 TV]

9 marca 2018, 14:34

„Laboratoria, którymi dysponujemy są pierwszymi laboratoriami, w których można z dużym poziomem bezpieczeństwa integrować urządzenia satelitarne bez obawy o zanieczyszczenia, o zapylenia, które mogłyby doprowadzić do niewłaściwego funkcjonowania czy też awarii w trakcie misji” - mówi w rozmowie z redakcją Space24.pl profesor Romuald Beck, zastępca dyrektora ds. naukowych w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Według Becka CEZAMAT Politechnika Warszawska jest ośrodkiem, którego ważnym zadaniem jest wypełnienie dramatycznej luki, jaka jest w przestrzeni między nauką a produkcją komercyjną, uzasadnioną ekonomicznie.

CEZAMAT dysponuje kilkoma rodzajami laboratoriów, co jest odzwierciedleniem naszego przekonania, że tylko posiadając zdolności do prac interdyscyplinarnych istnieje możliwość faktycznego wspomożenia produkcji przemysłowej w zakresie hi-tech.

prof. dr hab. inż. Romuald Beck, CEZAMAT PW
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
MM-k
piątek, 9 marca 2018, 15:57

Panie Beck. W Warszawie są dwa takie laboratoria, które pozwalają na integrację układów satelitarnych. Jedno jest w CBK PAN, drugie w Creotech Instruments. Więc proszę nie mówić, że Cezamat jest pierwszym takim laboratorium. W obu wspomnianych przeze mnie jednostkach z powodzeniem budowano układy, które już są na orbicie!

Tweets Space24