Astrorad - osobista ochrona astronautów

3 listopada 2015, 17:37
Fot. Lockheed Martin
Fot.Lockheed Martin

Lockheed Martin we współpracy z izraelską firmą StemRad prowadzi badania nad projektem Astrorad. Jego celem jest zapewnienie astronautom biorącym udział w dalekich misjach eksploracyjnych w kosmosie ochrony przez promieniowaniem. Technologia ma bazować na systemie stworzonym dla służb ratowniczych, a jej głównym celem ma być chronienie komórek macierzystych w ciele astronauty. 

Lockheed Martin we współpracy z izraelską firmą StemRad prowadzi badania nad projektem Astrorad. W jego ramach ma powstać odzież ochronna, bazująca na istniejącym systemie StemRad 360 Gamma, chroniącym pracowników służb ratowniczych przed skutkami promieniowania Gamma. Cel, jaki przyświeca dostosowaniu tego systemu do potrzeb podróży kosmicznych, to zabezpieczenie szpiku kostnego astronautów i znajdujących się w nim komórek macierzystych przed promieniowaniem podczas długich misji kosmicznych jak np. lot na Marsa. Ma to uchronić przyszłych kosmicznych podróżników przed potencjalnie niebezpiecznymi skutkami ekspozycji na promieniowanie w kosmosie.

Lockheed Martin nawiązał współpracę badawczo-rozwojową z firmą StemRad dążąc do zbudowania międzynarodowego partnerstwa, mającego za zadanie wspierać długotrwałe misje w odległe części Układu Słonecznego. Amerykański koncern jest głównym dostawcą statku kosmicznego Orion. To właśnie podczas lotów tego pojazdu ma zostać sprawdzony system ochrony osobistej astronautów Astrorad.

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Amanaplan
wtorek, 3 listopada 2015, 20:27

Ja tu myślę że jakiś kosmiczny pistolet, a tu nic...

Jenelle
czwartek, 12 maja 2016, 00:56

I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not know who you are but delefitiny you are going to a famous blogger if you are not already Cheers!

Tweets Space24