Zwycięstwo polskiej drużyny w zawodach University Rover Challenge

4 czerwca 2018, 12:03
URC_2018
Fot. University Rover Challenge

Dwie polskie drużyny studenckie zdominowały podium amerykańskich zawodów robotów marsjańskich URC. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „PCz Rover Team” z Politechniki Częstochowskiej, zaś zespół „IMPULS” z Politechniki Świętokrzyskiej uplasował się na trzeciej pozycji. W pierwszej dziesiątce znalazły się również zespoły z Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

„To nie pierwszy raz, kiedy drużyna z Politechniki Częstochowskiej staje na podium amerykańskich zawodów URC. Przypomnijmy, w ubiegłym roku zajęli wysokie, trzecie miejsce. Z kolei dla Politechniki Świętokrzyskiej to zdecydowanie udany debiut w tych zawodach” – mówi Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej, współorganizator ligi robotycznej Rover Challenge Series, do której należą m.in. prestiżowe europejskie zawody ERC oraz amerykańskie URC.

Zawodników czeka teraz powrót do kraju i przygotowania do jeszcze większego wydarzenia, jakim będą Europejskie Zawody Robotów Marsjańskich ERC, które odbędą się w dniach 14-16 września w Starachowicach z udziałem przedstawicieli NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej czy firm sektora kosmicznego.

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Sailor
piątek, 8 czerwca 2018, 14:18

Uczestnicy konkursu po studiach maja zagwarantowaną robotę w stanach w najlepszych firmach łącznie z NASA. Szkoda tylko, że u nas nie ma dla takich ludzi pracy.

Paweł
wtorek, 5 czerwca 2018, 22:10

Zespół z Politechniki Łódzkiej na miejscu 4!

Tweets Space24