Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Airbus dostawcą usług satelitarnych i telefonicznych dla Bundeswehry

  • fot. http://www.telespazio.it/

Ministerstwo obrony Niemiec przedłużyło na kolejne cztery lata umowę z koncernem Airbus Defence and Space, w ramach której niemieccy żołnierze otrzymują darmowe usługi w zakresie łączności satelitarnej i telefonicznej.

Umowa, która zacznie obowiązywać od 1 lipca 2016 r. zakłada „zapewnienia darmowych, nieograniczonych usług głosowych i dostępu internetowego dla wszystkich żołnierzy w czasie działań wojskowych, ćwiczeń i szkoleń poza granicami Niemiec, umożliwiając im kontakt z rodziną i bliskimi”.

Jest to wyraźna zmiana w porównaniu do poprzedniego kontraktu, który zapewniał żołnierzom darmowe rozmowy (których koszty w rzeczywistości pokrywało niemieckie ministerstwo obrony) oraz usługi - przede wszystkim internetowe - za które wojskowi musieli już jednak płacić indywidualnie.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem „od lipca 2016 roku otrzymają oni natomiast pełny, nieograniczony dostęp do połączeń głosowych oraz do Internetu wszędzie tam, gdzie poza granicami kraju stacjonują niemieccy żołnierze. Nowa usługa obejmuje także udostępnienie serwerów multimedialnych dających darmowy dostęp do filmów, cyfrowej prasy oraz audycji niemieckich sił zbrojnych”.

Koncern Airbus Defence and Space jest dostawcą usług komunikacji prywatnej dla niemieckich sił zbrojnych od lipca 2011 roku. Usługa dedykowana specjalnie dla marynarki wojennej została uruchomiona w lipcu 2015 r. Na jej potrzeby Airbus dostarcza mobilne systemy dające nieograniczony dostęp do połączeń głosowych na morzu oraz do Internetu podczas postoju w porcie.

Reklama

Komentarze

    Reklama