Reklama

Polska

Aktualności z ZPSK: powołanie grup roboczych i nowi członkowie

Źródło grafiki: tk.parp.gov.pl
Źródło grafiki: tk.parp.gov.pl

Niedawno odbyło się spotkanie członków Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Zapadła wówczas decyzja o powołaniu pięciu wyspecjalizowanych zespołów zadaniowych. Do związku dołączyły też w ostatnim czasie dwie nowe firmy.

W lutym, podczas lunchu integracyjnego członków Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego do życia zostały powołane grupy robocze, których prace przebiegały będą w 5 obszarach:

  • zwiększenia składki w programie GSTP,

  • technologii wojskowych,

  • danych satelitarnych,

  • robotyki kosmicznej,

  • Krajowego Programu Kosmicznego.

Zadania poszczególnych grup zostały zorganizowane według najważniejszych potrzeb rynkowych. Związek zachęca do konsultowania wyników prac grup roboczych. Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem Związku.

Na początku roku 2017 do Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego przystąpiła firma Outsourcing Partner. Spółka jest polską firmą technologiczną, działającą na rynku od 2003. Jej misją jest wspieranie biznesu klientów poprzez dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań technologicznych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych „szytych na miarę” – tworzonych od podstaw lub tych, w których gotowe oprogramowanie dostosowujemy do potrzeb klienta.

W lutym bieżącego roku w poczet członków Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego została przyjęta firma Mobica. To międzynarodowa spółka, która zajmuje się tworzeniem oprogramowań i usług bazujących na software’owych rozwiązaniach. Firma świadczy swoje usługi w obszarach takich jak: doradztwo technologiczne, inżynieria oprogramowania, zapewnienie jakości, UX i UI. W Polsce firma zlokalizowana jest w kilku największych miastach, gdzie zatrudnia ponad 1000 osób.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!