Reklama

SATELITY

Automatyczne mapy bazowe Planet dostępne do testowania

Mapa bazowa Planet. Ilustracja: Planet
Mapa bazowa Planet. Ilustracja: Planet

Amerykańska firma Planet, właściciel największej na świecie floty satelitarnej, wśród swoich produktów oferuje Automatyczne Mapy Bazowe. Dzięki temu, że obecnie powierzchnia Ziemi obrazowana jest z poziomu satelitarnego przez ok. 150 urządzeń należących do wspomnianej firmy (nanosatelity Dove, konstelacja RapidEye i SkySat), możliwe jest wykonywanie mozaik wybranego obszaru w krótkich odstępach czasowych.

Automatyczne Mapy Bazowe Planet przedstawiają określony obszar w ujęciu miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Zobrazowania do utworzenia mozaiki są selekcjonowane po określeniu przedziału czasowego oraz wybraniu obszaru zainteresowania, a następnie są automatycznie przetwarzane w chmurze i natychmiastowo dostępne do użycia.

Comiesięczne Mapy Bazowe są produktem, który gwarantuje urzędnikom, przedsiębiorcom oraz wszystkim innym zainteresowanym dostęp do zawsze aktualnych informacji. Takie mozaiki mogą być z powodzeniem wykorzystywane np. do wielkoobszarowych analiz zmian zagospodarowania terenu. Ponadto istnieje możliwość udostępniania ich poprzez geoportale, co pozwala mieszkańcom bacznie obserwować zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

Teraz dzięki programowi firmy Planet istnieje możliwość uzyskania nieograniczonego dostępu do map bazowych całego globu. Testowanie tego produktu możliwe jest do 4 sierpnia, po zarejestrowaniu się za pomocą formularza. Więcej informacji o mapach bazowych Planet można przeczytać na stronie Planet. W Polsce wyłącznym dystrybutorem zobrazowań satelitarnych firmy Planet jest krakowska firma geoinformatyczna ProGea 4D.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!