Reklama

SATELITY

Biznesowe porozumienie na rzecz dostępu do zobrazowań satelitarnych

Satelita konstelacji Pleiades. Ilustracja: CNES/Airbus
Satelita konstelacji Pleiades. Ilustracja: CNES/Airbus

Firma Airbus zawarła partnerstwo z Bird.i. Celem współpracy jest zapewnienie łatwego dostępu do najnowszych zdjęć Ziemi.

Airbus Defence and Space podpisał umowę partnerską z Bird.i, globalną platformą zapewniającą dostęp do najlepszych na świecie zdjęć z satelitów, samolotów i dronów. Celem partnerstwa jest wizualizacja online w czasie rzeczywistym najnowszych zdjęć pozyskanych przez Airbus Defence and Space z satelitów Pleiades i SPOT oraz opracowanie nowych aplikacji i usług dla szerokiej gamy rynków analitycznych.

Firma Bird.i założona w 2016 r. opracowała łatwy w użyciu interfejs programistyczny (API) dla aplikacji mapujących i lokalizacyjnych do różnych zastosowań, od profesjonalnych do rozrywkowych. W ramach umowy Bird.i uzyska dostęp do One Atlas, biblioteki najnowszych zdjęć satelitarnych opracowanej przez Airbus.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!