Reklama

BLOG IGIK

Instytut Geodezji i Kartografii zaprasza do wzięcia udziału w Hackathonie

Autor. Instytut Geodezji i Kartografii

Instytut Geodezji i Kartografii wraz z partnerami Absiskey Polska oraz Spectre Solutions realizuje projekt, finansowany przez Komisję Europejską, pod nazwą Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

Reklama

W ramach opisywanego projektu Instytut Geodezji i Kartografii organizuje Hackathon - HackVision powered by FPCUP, adresowany do studentów i doktorantów polskich uczelni, zainteresowanych analizą obrazów satelitarnych, zdjęć pozyskanych z dronów czy nalotów samolotowych w oparciu o sztuczną inteligencję. HackVision to 4 wyzwania:

Reklama
  • Optymalizacja ruchu drogowego na podstawie danych satelitarnych
  • Optymalizacja procesu kontroli upraw w kontekście danych meteorologicznych
  • Optymalizacja zużycia energii w infrastrukturze miejskiej na podstawie danych satelitarnych
  • Miejskie wyspy ciepła w obliczu zmian klimatycznych w oparciu o dane satelitarne
Reklama

Organizatorzy informują, że udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy. Przedstawiciele firm z sektora kosmicznego i sektora IT będą dostępni podczas trwania Hackathonu. Nagrodą główną jest wycieczka do Tuluzy we Francji, ale przewidziane są także nagrody finansowe, rzeczowe a nawet możliwość odbycia staży w znanych firmach sektora kosmicznego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!