Reklama

BLOG IGIK

Konkurs na wykorzystanie danych satelitarnych w działalności SME w ramach program FPCUP

Autor. ESA

Instytut Geodezji i Kartografii we współpracy z Absiskey Polska organizuje konkurs skierowany do start-upów i MŚP dotyczący możliwości wdrożenia usług opartych o dane satelitarne z programu Copernicus w ramach programu „Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

Reklama

Oferta konkursowa przeznaczona jest dla firm spoza sektora kosmicznego, które mają potencjał i ambicje, aby wykorzystać dane satelitarne w swojej działalności.

Reklama

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić ankietę , w której wystarczy krótko i zwięźle opisać swój potencjał i przedstawić sposób użycia danych satelitarnych do rozwoju swojej firmy. Najlepsze propozycje pod względem technicznym i biznesowym zostaną zakwalifikowane do konsultacji z ekspertami w dziedzinie danych satelitarnych. Podczas rozmów przedsiębiorcy będą mieli okazje zapoznać się z możliwości jakie niesie ze sobą wykorzystanie danych satelitarnych oraz dopracować swoje pomysły na rozwiązania.

Ostateczne pomysły i rozwiązania przedstawione zostaną podczas konferencji finałowej. Konkurs rozpisany został na dwa etapy. W I-szym etapie z nadesłanych zgłoszeń wybrane zostanie 10 pomysłów, które przejdą do etapu prezentacji, gdzie 5 zespołów otrzyma nagrodę po 11 600 PLN. Etap I będzie trwał od 1 lutego 2023 do 15 lutego 2023r.

Reklama

W II-gim etapie z nadesłanych zgłoszeń wybrane zostanie 15 pomysłów, które przejdą do etapu prezentacji, gdzie 8 zespołów otrzyma nagrodę po 11 600 PLN. Etap II będzie trwał od 15 marca 2023 do 5 kwietnia 2023r. Oba etapy kończyć się będą konferencją, na której prezentowane będą pomysły i wybierane najlepsze przypadki użycia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Osoba kontaktowa: [email protected][email protected]

Reklama

Komentarze

    Reklama