Reklama

KOSMONAUTYKA

Blue Origin: próbne loty załogowe w przyszłym roku

  • fot. http://www.telespazio.it/

Miliarder Jeff Bezos, fundator i pomysłodawca projektów firmy Blue Origin, ujawnił plany testowych lotów załogowych z użyciem rozwijanych przez firmę pojazdów kosmicznych. Pierwsi ochotnicy mają zostać wysłani w kosmos już w 2017 roku.

Jeff Bezos, fundator i pomysłodawca projektów firmy Blue Origin, ujawnił plany testowych lotów załogowych z użyciem rozwijanych przez firmę pojazdów kosmicznych. Informacja została podana w trakcie spotkania dla mediów zorganizowanego w ośrodku badawczym w stanie Waszyngton, na przedmieściach Seattle. Pierwsi ochotnicy mają zostać wysłani w kosmos już w 2017 roku.

W dalszej perspektywie zakładane jest rozpoczęcie regularnych komercyjnych lotów załogowych, które Blue Origin zamierza rozwijać w ramach projektów z zakresu turystyki kosmicznej. Zgodnie z zapewnieniami szefa firmy, rynek turystycznych lotów kosmicznych jest bardzo dochodowy i oferuje już w tym momencie wysoką stopę zwrotu. Zainteresowanie inicjatywą Blue Origin miały wyrazić tysiące potencjalnych klientów.

Jak do tej pory, ambitne przedsięwzięcia kosmiczne Bezosa były realizowane w przeważającej części z wkładu własnego miliardera, wypracowanego m.in. przez jego flagowy projekt biznesowy, firmę Amazon. Blue Origin przeprowadził do tej pory dwa udane starty własnej rakiety wielokrotnego użytku, New Shepard.  Zakończyły się one powodzeniem, wliczając w to pomyślne lądowanie po wykonanym locie.

Czytaj też: Kolejny lot rakiety nośnej wielokrotnego użytku Blue Origin 

Reklama

Komentarze

    Reklama