Reklama

Technologie wojskowe

Boeing: X37-B - "wynosząc technologie jutra dziś" [WIDEO]

Ilustracja: Boeing via YouTube
Ilustracja: Boeing via YouTube

Z okazji startu misji OTV-5 tajemniczego wahadłowca USAF, jego producent, firma Boeing, opublikowała w sieci materiał filmowy promujący swój kosmiczny samolot. Niestety, ze względu na wojskowy charakter jego misji, wideo nie ujawnia nowych szczegółów na temat zadań realizowanych przez pojazd na orbicie. Lektor podkreśla natomiast zalety wynikające z możliwości wielokrotnego wysyłania w kosmos i lądowania innowacyjnego amerykańskiego promu kosmicznego.

Łącznie, dwa prototypowe statki X-37B spędziły już na orbicie ponad 2 000 dni, podczas czterech misji. Nowością w przypadku najnowszego lotu OTV-5 był fakt, że wahadłowiec po raz pierwszy wyniosła w przestrzeń kosmiczną rakieta Falcon 9, produkcji SpaceX.

Platforma testowa X-37B jest unikalna, ponieważ możemy dostosować nasze misje do konkretnych oczekiwań odbiorcy i sprowadzić eksperymenty na Ziemię celem przeprowadzenia badań po locie.

Ken Torok, dyrektor ds. systemów eksperymentlnych w firmie Boeing

Czytaj też: Tajny prom kosmiczny z powrotem na Ziemi [ANALIZA]

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!