Reklama

Komunikacja

Boeing zbuduje siedem satelitów dla SES

Ilustracja: Boeing
Ilustracja: Boeing

Amerykański koncern Boeing zaprojektuje i skonstruuje siedem nowych satelitów dla luksemburskiego operatora telekomunikacyjnego SES. Urządzenia trafią na średnią orbitę okołoziemską (MEO). Zapewnią wydajną łączność odbiorcom na całym ziemskim globie.

Budowane przez Boeinga dla SES satelity O3b mPOWER powstaną w oparciu o nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii cyfrowych. Będą to urządzenia o dużej mocy, zdolne zapewnić odbiorcom szerokopasmową transmisję danych. Konstrukcja tych maszyn będzie opierać się o wypróbowaną platformę satelitarną 702, specjalnie dostosowaną do pracy w warunkach panujących na MEO.

Jak podkreśla prezes Boeing Satellite Systems International, Paul Rusnock, konstrukcja, która posłuży do budowy satelitów dla SES, jest modułowa i można ją adaptować dla różnych trajektorii. Urządzenia będą mogły polecieć w przestrzeń kosmiczną w pakietach, przy założeniu, że na jeden pakiet złożą się maksymalnie cztery sztuki.

System SES O3b mPOWER otwiera nową erę łączności, gruntownie przekształcając rolę i możliwości satelitów. (…) to unikatowy system z potężną mocą, wydajnością i elastycznością, która winduje technologię na najwyższy poziom, oferując wizjonerską mapę drogową dla technologii nowej generacji.

Karim Michel Sabbagh, prezes i dyrektor generalny SES

Począwszy od lat 90-tych Boeing zbudował 12 satelitów dla SES. Ostatni, SES-15, został wystrzelony w bieżącym roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!