Reklama

Polska

Czterech kandydatów na nowego prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Ilustracja: Polska Agencja Kosmiczna / polsa.gov.pl
Ilustracja: Polska Agencja Kosmiczna / polsa.gov.pl

Trwa weryfikacja zgłoszeń w powtórnym naborze na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Spośród wszystkich nadesłanych ofert etap weryfikacji formalnej przeszły pomyślnie cztery kandydatury. Ostateczny wynik bieżącej procedury powinien być znany pod koniec marca br.

Jak wynika z informacji podanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, powtórny nabór na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej jest nadal w toku. Nową procedurę ogłoszono 10 stycznia 2017 roku w następstwie niewyłonienia żadnego z kandydatów w poprzednim postępowaniu. Termin nadsyłania zgłoszeń w obecnym naborze upłynął 23 stycznia br. - do tego momentu swoje oferty przedłożyło siedmiu kandydatów.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń etap weryfikacji formalnej przeszły pomyślnie cztery oferty. Kandydatów czeka jeszcze proces oceny merytorycznej, która zgodnie z założeniami naboru będzie obejmowała rozmowę kwalifikacyjną na temat zagadnień z zakresu spraw należących do właściwości Prezesa PAK, a także weryfikację kompetencji kierowniczych i znajomości języka angielskiego. Przewidywany termin zakończenia naboru zapowiedziano na koniec marca 2017 roku.

Obecnie osobą pełniącą obowiązki na stanowisku Prezesa PAK jest Wiceprezes ds. Obronnych płk Piotr Suszyński. Pierwszym i do tej pory jedynym prezesem agencji był prof. Marek Banaszkiewicz, który został odwołany przez Premier Beatę Szydło 7 października 2016 roku. Powodem było niezatwierdzenie sprawozdania finansowego i merytorycznego agencji za 2015 rok.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!