Reklama

Polska

Czwarty konkurs na stanowisko prezesa PAK

Fot. Polska Agencja Kosmiczna
Fot. Polska Agencja Kosmiczna

W Biuletynie Informacji Publicznej Polskiej Agencji Kosmicznej pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa PAK. Termin składania ofert mija 2 października br. Od momentu odwołania pierwszego prezesa tego organu prof. Marka Banaszkiewicza w październiku 2016 roku to już czwarty nabór na to stanowisko organizowany przez KPRM. Pozostałe zakończyły się bez rozstrzygnięcia. 

W nowym konkursie na prezesa PAK termin składania ofert upływa 2 października br. Rekrutację prowadzi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, której bezpośrednio podlega Polska Agencja Kosmiczna. 

Karuzela rekrutacyjna

Jedynym pełnoprawnym prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK) był jak dotychczas prof. Marek Banaszkiewicz. Został on odwołany ze stanowiska 7 października 2016 r. w związku z niezatwierdzeniem przez premier Beatę Szydło sprawozdania finansowego i merytorycznego Agencji za 2015 rok. 

Wówczas został ogłoszony konkurs na nowego szefa PAK, ale pierwsza rekrutacja zakończyła się niewyłonieniem odpowiedniego kandydata o czym KPRM poinformowała w styczniu br. Nową procedurę ogłoszono 10 stycznia 2017 roku, zaś termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 23 stycznia br. Także ten konkurs nie został rozstrzygnięty.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła trzeci nabór na stanowisko prezesa PAK. Termin składania dokumentów upłynął 10 kwietnia br. 12 maja podano do wiadomości publicznej, że ostateczny wybór nowego szefa Agencji zostanie dokonany pomiędzy trzema kandydatami: Józefem Wiesławem Modelskim, Jakubem Ryzenko oraz pułkownikiem Piotrem Suszyńskim, Wiceprezesem Agencji ds. Obronnych, który stoi na czele agencji od chwili odwołania prof. Banaszkiewicza. Uruchomienia czwartego naboru oznacza jednak, że KPRM nie dokonała wyboru spośród kandydatów wskazanych przez poprzednią komisję rekrutacyjną i konieczne jest rozpisanie kolejnego, czwartego już konkursu. 

Więcej informacji, a także szczegółowe wymagania na stanowiska prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej można znaleźć w BIP PAK pod linkiem

Czytaj też: Siedziba w Warszawie i nadzór Ministerstwa Rozwoju. Propozycje zmian w PAK [KOMENTARZ]

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!