Reklama

Polska

Dardzinski: Doktoraty wdrożeniowe to inwestycja w kadry [Space24.pl TV]

Fot. Space24.pl
Fot. Space24.pl

13 czerwca w bibliotece Agencji Rozwoju Przemysłu odbyło się spotkanie z drem Piotrem Dardzińskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego na temat programu doktoratów wdrożeniowych w przemyśle kosmicznym. „To inwestycja w kadry (…). I przedsiębiorca i MNiSW wspólnie inwestują w młodego człowieka, który ma ambicje zrealizowania ciekawego programu badawczego” - mówił wówczas wiceminister.

Dardziński przekonywał, że koncepcja doktoratów wdrożeniowych została obmyślana w taki sposób, żeby zyskiwały na niej wszystkie trzy zaangażowane strony: przedsiębiorstwo, zatrudniony w nim doktorant i uczelnia, na której ten się kształci.

Podkreślał ważną rolę współpracy między światem nauki i światem biznesu, która jest warunkiem dynamicznego wzrostu gospodarczego w tej gałęzi. Doktoraty wdrożeniowe mogą być kamieniem milowym na drodze do poprawy wzajemnego zrozumienia.

To inwestycja w kadry, inwestycja w ludzi, którzy nie będą musieli stawać przed dylematem: "albo jestem naukowcem albo jestem przedsiębiorcą", tylko będą i jednym i drugim.

dr Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w MNiSW

Wiceminister stwierdził, że jesteśmy jako kraj coraz lepsi w kontaktach z Europejską Agencją Kosmiczną i mamy przedsiębiorców dynamicznie rozwijających firmy w sektorze kosmicznym. 

Czytaj też: Doktoraty wdrożeniowe w przemyśle kosmicznym. Korzyści dla firm i uczelni

Reklama

Komentarze

    Reklama