Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Dni Innowacji Thales: "Pasja odkrywania"

  • Wirtualna wieża kontroli lotów, fot. A.Hładij/Defence24.pl
    Wirtualna wieża kontroli lotów, fot. A.Hładij/Defence24.pl
  • Fot. A.Hładij/Defence24.pl
    Fot. A.Hładij/Defence24.pl

W dniach 1-3 marca w Paryżu odbywają się Thales Innov Days 2017. Na ponad 70 stoiskach prezentowane są najważniejsze nowe technologie wynalezione w ramach francuskiej grupy - zarówno te cywilne, jak i wojskowe: od technologii komunikacyjnych przez rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa, po drony i systemy kosmiczne. 

Innowacje są niezwykle ważnym obszarem rozwojowym dla Grupy Thales. Obecnie w obszarze badań i technologii pracuje 25 tys. pracowników spośród 63 tys. zatrudnionych w tej firmie, a francuskie przedsiębiorstwo przeznacza co roku kwotę 700 mln euro na działania badawczo-rozwojowe. W przekazie skierowanym do dziennikarzy zgromadzonych w Le Palais de Congres de Paris prezes Thalesa Patrick Caine podkreślał: "Innowacje nie są niczym nowym dla naszej firmy i są one kierowane nie tylko przez inwestycję ale przede wszystkim przez pasję - pasję odkrywania nowych dróg rozwoju dla współczesnego społeczeństwa".

"Niektóre z rozwiązań na Thales InnovDays 2017 zostały opracowane wspólnie ze start-upami oraz firmami z sektora MSP jako część naszej polityki otwartych innowacji. Zmusza nas ona do myślenia na wiele różnych sposobów o tych małych biznesach" - powiedział Marko Erman, CTO Thales i dodał: "Przede wszystkim jest to polityka, która pomaga rozkwitać ekosystemom high-tech zapewniając im wysoki poziom kreatywności i efektywności". 

Koncept Stratobus, fot. A.Hładij/Defence24.pl

W sumie Thales posiada obecnie, aż 19 centrów R&D ulokowanych nie tylko w Europie ale też Australii, Azji i Ameryce Północnej, a także podpisała ponad 50 umów o partnerstwie z czołowymi światowymi uniwersytetami. Działania te skutkują uzyskaniem ponad 16500 patentów, w tym 400 zdobytych tylko w 2015 roku.

W związku z tym ważnym elementem działalności firmy Thales organizuje Dni Innowacji. W tym roku odbyły się one w Le Palais de Congres w Paryżu. W sumie zaprezentowano ponad 70 nowych rozwiązań nad którymi pracuje Grupa. Dotyczą one tak różnych obszarów jak technologie kosmiczne, w tym nowe pseudo-satelity i pojazdy kosmiczne, rozwiązania do kierowania dronami oraz ruchem powietrznym, a także nowe pomysły w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, komunikacji i transportu.

Thales ze statuetką na liście 2016 Top 100 Global Innovators, fot. A.Hładij/Defence24.pl

Thales Innov Days 2017 były także okazją do uhonorowania Thalesa za znalezienie się na liście 2016 Top 100 Global Innovators tworzonej przez Clarivate Analytics. Thales jest jedną z 10 francuskich firm, które znalazły się w najbardziej aktualnym zestawieniu. Raport potwierdził także wysoką pozycję francuskich firm na liście największych innowatorów. W sumie Francja znalazła się na 3 miejscu zestawienia po USA (39 firm) i Japonii (34), znacznie jednak wyprzedzając inne kraj europejskie, w tym Niemcy (4), Szwajcarię (3) i Holandię (2). 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!