Reklama

Polska

Dzień Informacyjny Sektora Kosmicznego w Krakowie

  • Fot. Farmidona/Wikipedia, CC BY-SA 3.0
    Fot. Farmidona/Wikipedia, CC BY-SA 3.0

W dniu 25 kwietnia br. na Politechnice Krakowskiej odbędzie się „Dzień Informacyjny Sektora Kosmicznego SPACE INFODAY 2016 - From Space to Earth”. Organizatorem konferencji jest Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. 

W dniu 25 kwietnia br. na Politechnice Krakowskiej odbędzie się "Dzień Informacyjny Sektora Kosmicznego SPACE INFODAY 2016 - From Space to Earth". Jak informuje na swojej stronie internetowej Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej (CTT PK) podczas spotkania zaprezentowane zostaną między innymi źródła finansowania projektów i innowacji w sektorze kosmicznym, możliwości współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), a także konkursy oraz zasady finansowania projektów z szeroko pojętej branży kosmicznej w ramach programu Horyzont 2020.

Dzień informacyjny ma być również okazją do poznania mechanizmów przekuwania rezultatów badawczych ESA w pomysły na StartUpy. Zostanie przedstawiony mechanizm działania Biura Transferu Technologii ESA oraz sieci Inkubatorów ESA jak i dobre praktyki międzynarodowe transferów "From Space to Earth". 

Udział w wydarzeniu, które skierowane jest zarówno do studentów, jak i pracowników naukowych oraz przedsiębiorców jest bezpłatny. Konieczna natomiast jest rejestracja na wydarzenie poprzez formularz na stronie CTT PK

Konferencję organizowaną przez Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej przy CTT Politechniki Krakowskiej objęła patronatem Polska Agencja Kosmiczna. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!