Reklama

SATELITY

ESA: Nowy konkurs na innowacyjne wykorzystanie danych satelitarnych

Ilustracja: ESA
Ilustracja: ESA

W dniu 10 lipca 2017 r. uruchomiony został konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach nowego elementu w programie ARTES-20 (Integrated Applications Promotion) pod nazwą kick-start activity dotyczący usług finansowych (FinTech).

Konkurs dotyczy realizacji studiów wykonalności związanych z możliwościami stworzenia nowych usług lub aplikacji wykorzystujących technologie i dane satelitarne. Termin nadsyłania propozycji w tym konkursie upływa w dniu 19 września 2017 r. Maksymalna długość propozycji to 20 stron. Maksymalna, szacunkowa wartość wsparcia ESA dla podmiotów realizujących projekty w ramach konkursu wynosi 60 tys. Euro, tj. 75% całkowitej wartości projektu.

Zgodnie z zasadami programu ARTES-20, do aplikowania w konkursie wymagane jest uzyskanie listu poparcia od polskiej delegacji do ESA (tzw. letter of suport). 

Szczegóły dostępne są na stronie PAK.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!