Reklama

Polska

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich w światowej lidze robotycznej

  • Fot. European Rover Challenge

Trzecia edycja European Rover Challenge odbędzie się w dniach 10-13 września 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce (województwo podkarpackie). Głównymi wyróżnikami tegorocznego wydarzenia mają być rozszerzona formuła, warsztaty mentoringowe oraz powołanie światowej ligi robotycznej. 

Trzecia edycja European Rover Challenge odbędzie się w dniach 10-13 września 2016 r. w nowej lokalizacji jaką jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce pod Rzeszowem. Podczas ERC 2016, oprócz zawodów oraz strefy pokazów naukowo-technologicznych, znanych z wcześniejszych edycji, odbędą się również warsztaty mentoringowe dla zawodników i wystawców. Wykłady i zajęcia praktyczne związane będą m.in. z rozwojem technologii, finansowaniem projektów oraz budowaniem wizerunku. Zaprezentowany zostanie także raport specjalny nt. potencjału i kompetencji polskich zespołów startujących w konkursach robotycznych na całym świecie.

Nowością, związaną z imprezą,  jest powołanie Rover Challenge Series - ligi prestiżowych zawodów robotycznych na świecie. Jej celem będzie podnoszenie rangi zawodów, współpraca międzynarodowa w zakresie ich organizacji oraz rozszerzenie idei konkursu na inne kontynenty w najbliższej przyszłości. "W skład serii wejdą europejskie zawody, organizowane w Polsce, ich amerykański odpowiednik University Rover Challenge oraz mniejsze, zamknięte, krajowe konkursy" - poinformował Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej, organizator ERC 2016 i dodaje - "Liga zarządzana będzie przez globalną organizację The Mars Society. Wszystkie drużyny, startując w poszczególnych zawodach, będą zbierać punkty w Pucharze Rover Challenge, co pod koniec sezonu pozwoli wyłonić najlepszy zespół na świecie"

Więcej informacji na temat European Rover Challenge znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Czytaj więcej: Łaziki marsjańskie jadą na wschód

Reklama

Komentarze

    Reklama