Porozumienie zakłada wspólne zbadanie możliwości współpracy w obszarach obrony powietrznej i rozpoznania, bezzałogowych systemów powietrznych, programów morskich, C4ISR, pojazdów wojskowych, systemów inteligentnego uzbrojenia, programów kosmicznych, zarządzania ruchem powietrznym oraz cyberbezpieczeństwa.
Jak informują obie strony, podpisanie listu intencyjnego otwiera nowe perspektywy współpracy Thales z Polską Grupą Zbrojeniową. Thales jest gotowy na pełny lub znaczący transfer nowoczesnych technologii na rzecz spółek skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, deklaruje także wsparcie w zakresie uzyskania wymaganych autoryzacji, niezbędnych przy realizacji eksportu czy też reeksportu produktów lub systemów wytworzonych w ramach współpracy.
Prezes zarządu PGZ S.A. Arkadiusz Siwko powiedział, że podpisanie listu intencyjnego z Grupą Thales to kolejny element realizacji strategii kierowanego przez niego koncernu, która zakłada tworzenie strategicznych partnerstw połączonych z transferem technologii. Efektem takich porozumień ma być z jednej strony dostarczenie na potrzeby sił zbrojnych kluczowych zdolności określonych w PMT, a z drugiej podjęcie innowacyjnych projektów przez spółki należące do Grupy PGZ.
Czytaj też: PGZ ujawnia filary aktualizacji strategii.