Reklama

Strona główna

Fiasko próby indyjskiego pocisku Agni II

Fot. drdo.gov.in
Fot. drdo.gov.in

W miniony czwartek Indie przeprowadziły próbę pocisku średniego zasięgu Agni II zdolnego do przenoszenia broni jądrowej.

W czwartek 4 maja 2017 r. Indie przeprowadziły próbę pocisku średniego zasięgu Agni II zdolnego do przenoszenia broni jądrowej. Odpalenia dokonano z wyrzutni mobilnej, umieszczonej na wyspie Abdul Kalam w pobliżu wybrzeży stanu Odisha.

W oficjalnym komunikacie władze wojskowe podały jednak, że w trakcie testu nie zdołano osiągnąć wszystkich zakładanych parametrów. Poprzednia próba tego pocisku, przeprowadzona w listopadzie 2014 r., zakończyła się pełnym sukcesem.

Pocisk Agni II znajduje się na wyposażeniu indyjskich sił zbrojnych, próba była częścią szkolenia sił strategicznych. Zasięg Agni II przekracza 2000 km, może on unieść ładunek bojowy o masie do 1000 kg.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!