California Science Center to uznana instytucja edukacyjna i cel wielu szkolnych wycieczek. Obecnie, odwiedzający centrum mogą podziwiać Endeavour za darmo, spacerując pod olbrzymim kadłubem kosmicznego pojazdu. Jego oddzielnie wyeksponowanymi elementami są m. in. główny silnik, opony wykorzystane podczas ostatniego lądowania i użytkowana przez astronautów na orbicie toaleta.
Władze placówki mają jednak ambitne plany. Jeszcze w tym roku chcą rozpocząć budowę Samuel Oschin Air and Space Center. Budynek nowego oddziału ma zostać ukończony w 2019 r. Wewnątrz pomieści on wahadłowiec Endavour ustawiony w pozycji pionowej. Maszyna ma w założeniu wyglądać tak, jak niegdyś prezentowała się przed każdym kolejnym startem w przestrzeń kosmiczną. Za przygotowanie ekspozycji odpowiada Dennis Jenkins, były inżynier NASA, zaangażowany w program STS.
W 2015 r. NASA ofiarowała na poczet muzeum ostatni sprawny zbiornik zewnętrzny promu kosmicznego (external tank) ET-94. Już wtedy stało się oczywiste, że wystawę muszą dopełnić dwie dodatkowe rakiety na paliwo stałe systemu STS – (Solid Rocket Boosters – SRB). Ich pozyskanie było ważne nie tylko ze względu na autentyczność całej ekspozycji. Domontowanie rakiet do promu nada też całemu eksponatowi niezbędnej stabilności i wzmocni konstrukcję na wypadek wstrząsów sejsmicznych.
Wysokie na 45 m SRB po starcie wahadłowca opadały na spadochronach do oceanu, były odzyskiwane i używane ponownie przy kolejnych wyprawach. Dwie brakujące rakiety zdecydowały się wspólnie podarować Oschin Air and Space Center firma Orbital ATK, ich producent, oraz NASA.
Czerpiemy wielką dumę z naszego ponad 30-letniego zaangażowania w Space Shuttle Program. To dla nas przyjemność i zaszczyt, że możemy ofiarować sprzęt na tę niezwykłą wystawę w California Science Center.
Dwa egzemplarze SRB, które trafią na wystawę, były przynajmniej częściowo wykorzystane przy 81 startach promów kosmicznych, a także podczas 32 testów naziemnych. Kariera tych podzespołów rozpoczęła się od STS-5 w roku 1982 a zakończyła na STS-133 w 2011.
Wahadłowiec Endavour w ciągu 19 lat odbył 25 lotów. 4 677 razy okrążył Ziemię, spędziwszy w przestrzeni kosmicznej łącznie 299 dni. Dwa pozostałe promy, które dotrwały do końca programu STS, są również wystawione na widok publiczny. Atlantis, z otwartą ładownią, można podziwiać w Kennedy Space Center. Natomiast Discovery znajduje się Steven F. Udvar-Hazy Center, części National Air and Space Museum wchodzącego w skład Smithsonian Institution. Pojazd zaparkowany jest tak, jak gdyby dopiero co wylądował.