Reklama

SATELITY

Francja: komunikacja satelitarna od Airbusa wesprze administrację publiczną

  • fot. http://www.telespazio.it/

Airbus Defence and Space otrzymał kontrakt na dostawę systemów komunikacji satelitarnej od francuskiej agencji zamówień publicznych UGAP. Czteroletnia umowa obejmuje dostawy sprzętu oraz usług stacjonarnej i mobilnej komunikacji satelitarnej w pasmach częstotliwości Ku i Ka.

UGAP to instytucja publiczna i jedyna francuska agencja zamówień publicznych, która obsługuje głównie rząd, samorządy i szpitale. Kontrakt przewiduje, że wszystkie publiczne służby techniczne będą używały prostego formularza zamówień na sprzęt i usługi komunikacji satelitarnej na całym terytorium Francji. Do użytkowników stacjonarnych i mobilnych (instalowanych w pojazdach, przyczepach lub kontenerach) stacji satelitarnych Airbus Defence and Space należy już m.in. Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Cywilnego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, brygady strażackie i ratunkowe, a także około czterdziestu francuskich departamentów.

Komunikacja satelitarna umożliwia transmisję głosu i danych w obszarach poza zasięgiem sieci komórkowych albo w sytuacjach, w których sieci te ulegną awarii wskutek katastrofy naturalnej lub będą mocno obciążone wskutek takich zdarzeń, jak ataki terrorystyczne lub międzynarodowe zawody sportowe.

Airbus Defence & Space nie tylko oferuje łączność we wszystkich pasmach częstotliwości (L, C, Ku, Ka, X i UHF), ale również zapewnia wojskową komunikację satelitarną najbardziej zaawansowanym technologicznie armiom świata, m.in. siłom zbrojnym Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych i NATO.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama