Reklama

Polska

Gdańsk stawia na wsparcie firm z branży kosmicznej

Gdańsk zapowiada wsparcie finansowe dla firm z branży kosmicznej - informuje Radio Gdańsk. Ma chodzić o tzw. akcelerator kosmiczny, czyli program wsparcia finansowego i lokalowego dla małych i średnich firm z tej branży, a także ośrodków akademickich oraz rozwijających się w mieście start-upów.

Miasto Gdańsk zapowiada wsparcie finansowe dla firm z branży kosmicznej - informuje Radio Gdańsk. Ma chodzić o tzw. akcelerator kosmiczny, czyli program wsparcia finansowego i lokalowego dla małych i średnich firm z tej branży, a także ośrodków akademickich oraz rozwijających się w mieście start-upów. Deklaracja o takiej treści miała zostać złożona w dniu 4 grudnia br. na spotkaniu w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Fundusze mają pochodzić od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firmy Blue Dot i funduszu inwestycyjnego Black Pearls. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie miasta w wynajmie biur, warsztatów, a także pozyskiwaniu wiedzy eksperckiej i biznesowej.

W przyszłości przemysł kosmiczny ma stać się ważną gałęzią gospodarki w Gdańsku. Z pewnością może to ułatwić fakt, że to właśnie w tym mieście ulokowana jest główna siedziba Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA.  

Więcej informacji na temat projektu akceleratora kosmicznego dla przedsiębiorców będzie można uzyskać na stronie internetowej inicjatywy

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!