Reklama

Polska

Gdańsk stawia na wsparcie firm z branży kosmicznej

Gdańsk zapowiada wsparcie finansowe dla firm z branży kosmicznej - informuje Radio Gdańsk. Ma chodzić o tzw. akcelerator kosmiczny, czyli program wsparcia finansowego i lokalowego dla małych i średnich firm z tej branży, a także ośrodków akademickich oraz rozwijających się w mieście start-upów.

Miasto Gdańsk zapowiada wsparcie finansowe dla firm z branży kosmicznej - informuje Radio Gdańsk. Ma chodzić o tzw. akcelerator kosmiczny, czyli program wsparcia finansowego i lokalowego dla małych i średnich firm z tej branży, a także ośrodków akademickich oraz rozwijających się w mieście start-upów. Deklaracja o takiej treści miała zostać złożona w dniu 4 grudnia br. na spotkaniu w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Fundusze mają pochodzić od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firmy Blue Dot i funduszu inwestycyjnego Black Pearls. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie miasta w wynajmie biur, warsztatów, a także pozyskiwaniu wiedzy eksperckiej i biznesowej.

W przyszłości przemysł kosmiczny ma stać się ważną gałęzią gospodarki w Gdańsku. Z pewnością może to ułatwić fakt, że to właśnie w tym mieście ulokowana jest główna siedziba Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA.  

Więcej informacji na temat projektu akceleratora kosmicznego dla przedsiębiorców będzie można uzyskać na stronie internetowej inicjatywy

Reklama

Komentarze

    Reklama