Reklama

SATELITY

Hardware dla przyszłych satelitów EO operatora DigitalGlobe dostarczy Raytheon

Należący do DigitalGlobe satelita WorldView-4. Ilustracja: Lockheed Martin
Należący do DigitalGlobe satelita WorldView-4. Ilustracja: Lockheed Martin

DigitalGlobe wybrał firmę Raytheon na wykonawcę ładunku użytecznego dla satelitów obserwacyjnych WorldView nowej generacji (WorldView Legion). Zgodnie z umową Raytheon dostarczy teleskopy, detektory i niezbędną elektronikę przedsiębiorstwu Space Systems Loral, integratorowi nowych pojazdów WorldView.

Instrumenty od Raytheona podwoją zdolności DigitalGlobe w zakresie pozyskiwania obrazów multispektralnych i tych o długości fali świetlnej 30 cm. Jednocześnie trzy do czterech razy zwiększą się możliwości operatora, jeśli chodzi o fotografowanie szczególnie trudnych, wymagających obszarów powierzchni Ziemi. Gdy planowana konstelacja WorldView Legion osiągnie zdolność operacyjną DigitalGlobe będzie w stanie zapewnić zobrazowania najbardziej dynamicznie zmieniających się terenów z odświeżaniem co 20-30 minut, od wschodu do zachodu Słońca.  Rozmieszczanie WorldView Legion w przestrzeni kosmicznej rozpocznie się w 2020 roku.

Bazujemy na 45-letnim szerokim globalnym doświadczeniu w dziedzinie obrazowania [Ziemi] z przestrzeni kosmicznej, aby zapewnić DigitalGlobe niezrównany widok na świat z kosmosu.

Rick Yuse, prezes Raytheon Space and Airborne Systems

Rozwiązanie proponowane przez Raytheon zwiększa efektywność wykonywania zadań EO przez satelitę, przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Zarazem wydłuża czas misji, zapewniając większe pole widzenia i zwiększając pokrycie.

DigitalGlobe z dumą wybiera [firmę] Raytheon, na dostawcę instrumentów obrazujących dla naszej konstelacji satelitów następnej generacji WorldView Legion. Pokładamy nadzwyczajne zaufanie w jakości, wydajności i wartości instrumentów projektowanych przez Raytheon, dających naszym klientom lepszy wgląd w wydarzenia o znaczeniu globalnym, co pozwala im ze spokojem podejmować kluczowe decyzje na wiele lat.

dr Walter Scott; założyciel, Executive Vice President i Chief Technology Officer w DigitalGlobe

Czytaj też: Udany start rakiety Atlas V. Cywilny satelita obserwacji Ziemi i wojskowe CubeSaty na orbicie

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!