Reklama

Polska

Hertz Systems: kosmiczna edukacja wsparciem dla bezpieczeństwa narodowego [Space24.pl TV]

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

”Zależy nam na tym aspekcie edukacyjnym, żeby członkowie tych organizacji, uczniowie klas mundurowych mieli świadomość tego jak technologie kosmiczne już teraz mają zastosowanie w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, w dziedzinie obronności” - mówi o udziale Hertz Systems w targach Pro Defense w Ostródzie M. Łazowski zwracając uwagę na udział firmy w szerzeniu wiedzy na temat systemów nawigacyjnych oraz ich roli dla Obrony Terytorialnej.

"Zależy nam na tym aspekcie edukacyjnym, żeby członkowie tych organizacji, uczniowie klas mundurowych mieli świadomość tego jak technologie kosmiczne już teraz mają zastosowanie w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, w dziedzinie obronności" - mówi o udziale Hertz Systems w targach Pro Defense w Ostródzie Michał Łazowski i wymienia konkretne zagadnienia z dziedziny nawigacji satelitarnej,  które mogą być przydatne dla przyszłych członków Obrony Terytorialnej. Jak mówi przedstawiciel Hertz Systems istotne jest zwrócenie uwagi na to "czym się różnią technologie cywilne od wojskowych i jak powinni uwzględniać te różnice czy to w swoim programie szkoleniowym czy w myśleniu o tym, żeby wejść w struktury bezpieczeństwa narodowego". Szkolenia były elementem zaangażowania zielonogórskiej firmy w działania edukacyjne w ramach programu targów.

Podczas targów Pro Defense w Ostródzie Hertz Systems  zaprezentował także swoje stoisko. Pokazywano na nim wojskowe odbiorniki GPS z modułem kryptograficznym SAASM, które od 2007 roku znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP zapewniając dostęp do nawigacji satelitarnej także w warunkach zakłócania sygnału (ang. jamming) lub podkładania fałszywego sygnału w celu zmylenia pozycji (ang. spoofing). Do tej pory firma dostarczyła ok. 600 urządzeń HGPST T, które trafiły do różnych platform będących na wyposażeniu wojska, a obecnie pracuje nad odbiornikiem zdolnym do odbierania sygnału PRS (Public Regulated Sevice) z europejskiej konstelacji Galileo.

Oglądaj: Hertz Systems: nawigacja satelitarna dla Obrony Terytorialnej [Defence24.pl TV]

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!