Reklama

Polska

ICEYE wchodzi do Polski

Ilustracja: ICEYE
Ilustracja: ICEYE

ICEYE, lider w zakresie wykorzystania technologii radarowej SAR dla mikrosatelitów, zapewniający szybki dostęp do wysokiej jakości danych z obserwacji Ziemi, ogłosił plany rozszerzenia działalności w Warszawie. Celem jest rozwijanie możliwości technologicznych i przyśpieszenie rozwoju firmy z Finlandii.

Wkrótce po pozyskaniu 15 milionów USD dofinansowania przedsiębiorstwo ICEYE jest na najlepszej drodze do stania się pierwszą firmą na świecie, która umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Wystrzelenie pionierskiego narzędzia, zaplanowane na koniec 2017 roku, to pierwszy etap w tworzeniu konstelacji kilkunastu mikrosatelitów w najbliższych latach.

W warszawskim biurze firmy ICEYE, którego otwarcie planowane jest na koniec bieżącego roku, będzie mieściło się zarówno Centrum Operacji Satelitarnych, które ma odpowiadać za komunikację z satelitą, jak i zespół obsługi klienta, mający zapewnić wsparcie techniczne, dostęp do informacji i obsługę zamówień klientów na zdjęcia Ziemi wykonane za pomocą technologii SAR. Biurem w Polsce zarządzać będą Witold Witkowicz i Robert Wagemann, którzy będą odpowiedzialni zarówno za rekrutację, jak i rozwój usług dotyczących obserwacji Ziemi.

Polska stanowi doskonałą szansę dla firmy ICEYE, umożliwiając jej zwiększenie liczby pracowników i oferowanie obecnym i przyszłym klientom dokładnych i terminowych danych z obserwacji Ziemi. Dorastałem w Polsce i wyjątkowo dobrze znam potencjał i talenty polskich inżynierów, dlatego bardzo się cieszę, że mogę rozwijać działalność ICEYE w Polsce i całej Europie.

Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel ICEYE

Firma ICEYE będzie obecna 16. października na tegorocznych Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków, organizowanych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!