Reklama

Polska

InfoShare 2016 także o branży kosmicznej. Patronat POLSA

Zespół organizujący InfoShare, Fot. infoshare.pl
Zespół organizujący InfoShare, Fot. infoshare.pl

W dniach 18-20 maja br. odbędzie się infoShare 2016 – jedna z wiodących w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji skoncentrowanych na technologii, nowych mediów i wsparciu dla młodych firm. Na terenie hali AmberExpo w Gdańsku spotka się branża IT, środowisko startupów oraz świat biznesu. Celem konferencji ma być budowanie długotrwałych relacji na rzecz rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć, w tym tych w branży kosmicznej. Wydarzenie objęła swoim patronatem Polska Agencja Kosmiczna. 

Podczas tegorocznej 10 edycji organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji 5000 uczestników. Na 4 scenach będą oni mogli wysłuchać ponad 100 prelekcji reprezentantów największych firm oraz innowatorów, których projekty osiągnęły globalny sukces m.in. Jon von Tetzchner (twórca przeglądarek Vivaldi i Opera), Kevin Goldsmith (Dyrektor Technologiczny Spotify), Jeff Szczepanski (Dyrektor Operacyjny platformy Stack Overflow) czy Marcin Iwiński (współzałożyciel CD Projekt). Można będzie też zdobyć praktyczną wiedzę pracując na warsztatach z dziedziny technologii informatycznych i nowych mediów.

W dniu 19 maja na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się też dodatkowe wydarzenie Leaders Event dedykowane dla menadżerów wysokiego szczebla, inwestorów i decydentów. Przyjrzą się oni 30-minutowym panelom dyskusyjnym z udziałem ekspertów takich jak Linaar Viik – jeden z ojców rewolucji cyfrowej w Estonii, Jörg Rheinboldt – CEO funduszu Axel Springer Plug and Play, Julian Vinué z Wyara – akceleratora hiszpańskiej Telefóniki czy Marcin Kowalik z BlackPearls. Ich tematyka obejmie min. napędzanie innowacyjności w biznesie dzięki współpracy korporacji ze środowiskiem startupowym, współdziałania krajów nadbałtyckich czy temu jak regulacje prawne mogą wspomóc rozwój innowacyjnych inicjatyw. W drugiej części spotkania podczas rozmów roundtable każdy będzie miał okazję poznać osoby zainteresowane wspólnymi tematami i nawiązać wartościowy kontakt.

Od 3 lat w ramach Infoshare organizowany jest także Startup Zone za którego odppowiadają Fundacja infoShare oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Na jego terenie odbędzie się ważny konkurs Startup Contest – z główną nagrodą w wysokości 20 tysięcy euro oraz możliwością zdobycia funduszy na inwestycje z puli 1 miliona euro. Młode firmy będą mogły także zaprezentować swoje rozwiązanie potencjalnym klientom i partnerom na części Startup Expo.

Patronat nad konferencją objęła Polska Agencja Kosmiczna, a wśród zaproszonych prelegentów jest dr hab. inż. Marek Moszyński, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej - Wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej ds. Nauki, który odpowiada za działalność związaną z wykorzystywaniem w gospodarce i nauce wyników badań naukowych dotyczących użytkowania przestrzeni kosmicznej. Wspiera on także przygotowanie narodowego programu kosmicznego oraz kreuje i koordynuje politykę edukacyjną POLSA i odpowiada za współpracę międzynarodową Agencji w zakresie projektów naukowych i edukacyjnych. Do udziału w jednej z dyskusji panelowych organizatorzy zaprosili również Justynę Redelkiewicz-Musiał z Europejskiego Organu Nadzoru Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej. 

Innymi prelegentami związanymi z branżą kosmiczną będą m.in. dr Krzysztof Kanawka z Blue Dot Solutions oraz Łukasz Wilczyński z European Space Foundation oraz Tomas Thange ze SpaceTec Partners, którzy wezmą udział w panelu "Start your space adventure - How to build space industry startup step by step". 

Pełen program InfoShare 2016 oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie internetowej wydarzenia

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!