Reklama

Polska

Inkubator przedsiębiorczości ESA powstanie w Krakowie?

Jedną z możliwych lokalizacji inkubatora przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA BIC), który mógłby powstać w Polsce już w 2017 roku jest Kraków. Nad wnioskiem w tej sprawie pracują wspólnie Urząd Miasta, Krakowski Park Technologiczny oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Wśród możliwych lokalizacji inkubatora przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency Business Incubation Centre, ESA BIC) wymienia się obecnie Gdańsk, Warszawę lub Kraków. Zgłoszenia ze strony zainteresowanych podmiotów mogą być kierowane do Polskiej Agencji Kosmicznej tylko do dnia 7 listopada br. Wtedy też poznamy ostateczną liczbę miast-kandydatów. 

Jak informuje krakowski dodatek Gazety Wyborczej pod Wawelem nad koncepcją inkubatora pracują wspólnie m.in. magistrat, Krakowski Park Technologiczny oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Wśród możliwych lokalizacji ESA BIC wymienia się właśnie Krakowski Park Technologiczny ulokowany w dzielnicy Czyżyny ale niewykluczone, że Kraków by zwiększyć swoje szansę przygotuje wspólną ofertę z innymi miastami. 

ESA BIC to koordynowana i współfinansowana przez Europejską Agencję Kosmiczną sieć inkubatorów przedsiębiorczości, zlokalizowanych dotąd w trzynastu krajach Europy (inkubatory krajowe), której celem jest wsparcie młodych przedsiębiorców sektora kosmicznego. Wspólna inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej i Polskiej Agencji Kosmicznej ma doprowadzić do utworzenia inkubatora w Polsce w 2017 roku. 

Czytaj więcej: Polska uruchomi krajowy inkubator przedsiębiorczości ESA

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!