Inmarsat: dostęp do internetu w każdych warunkach [Space24.pl TV]

15 kwietnia 2016, 12:51
dr Jerzy Świtek, Inmarsat G2, fot. Space24.pl
Wizualizacja Global Xpress, Ilustracja: Inmarsat via Youtube
Space24
Space24

"Systemy najnowszej generacji Inmarsat Global Xpress bazują na ciągłej potrzebie dostępu do informacji i danych" - podkreśla dr Jerzy Świtek, CEE Business Development Manager z Inmarsat z firmy Inmarsat, w rozmowie ze Space24.pl.

Jak zauważa dr Jerzy Świtek, oznacza to, że użytkownicy chcą mieć dostęp do internetu w każdym miejscu i czasie. Na takie potrzeby odpowiada firma Inmarsat, która oferuje swoim klientom "satelity i systemy łączności przesyłu danych o wysokiej przepustowości". Jak mówi dr Jerzy Świtek, Global Xpress wprowadza więc "dostęp do internetu, o parametrach internetu tradycyjnego, do przestrzeni kosmicznej". Przedstawiciel firmy Inmarsat zapewnia, że Global Xpress to: bezpieczeństwo, szerokie pasmo przenoszenia danych i duża niezawodność systemu. 

Aktualnie system Global Xpress opiera się na trzech satelitach, które trafiły w przestrzeń kosmiczną w latach 2013 - 2015. Czwarty element systemu przechodzi natomiast testy w zakładach Boeing w Kalifornii i ma trafić na orbitę w drugiej połowie bieżącego roku.  Każdy z nich ma pracować przez ok. 15 lat, a firma zainwestowała w rozwój systemu ponad 1,6 mld USD. Global Xpress zapewni szerokopasmowy dostęp do danych w paśmie Ka zarówno na lądzie, jak i na morzu oraz dla statków powietrznych. System może znaleźć także zastosowanie dla użytkowników rządowych. 

Oglądaj też: Inmarsat: systemy satelitarne dla modernizacji Wojska Polskiego [Space24.pl TV]

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Patch
środa, 11 maja 2016, 23:43

Queuno – good points. DKL – I hardly think people are going to flee overseas for jobs. I heard the same rhetoric when Clinton was elected by conservatives and the same whining by Democrats when W was eled&ect#8230; Of course, if the bozos on Wall Street want to move overseas – let them!