Reklama

SATELITY

Inmarsat: systemy satelitarne dla modernizacji Wojska Polskiego [Space24.pl TV]

  • Image Credit: Space24.pl
    Image Credit: Space24.pl

Europa Środkowo-Wschodnia ma szereg potrzeb, które związane są z zapewnieniem dostępu do danych, łączności pomiędzy użytkownikami różnych systemów operacyjnych - podkreślał w rozmowie ze Space24.pl dr Jerzy Świtek, CEE Business Development Manager z Inmarsat.

Dr Jerzy Świtek z firmy Inmarsat zwrócił również uwagę na wyzwania, jakie stawiają przez nami współczesne pola walki, ochrona granic czy służby, które dbają o bezpieczeństwo Polski. Ich sprawne działanie uzależnione jest od dostępu do informacji oraz ciągłego "podglądu tego, co dzieje się w czasie rzeczywistym".

Europa pełna jest rozwiązań, które sprzyjają takiemu płynnemu przepływowi informacji, m.in. dobrze rozwinięta sieć komunikacji przewodowej, dobra infrastruktura łączności bezprzewodowej LTE i 4G czy rozwiązania radiowe. Jak podkreśla ekspert uzupełnieniem powinny być jednak odpowiednie rozwiązania satelitarne, które dopełnią istniejącą infrastrukturę i zwiększą "niezawodność całego systemu". Skorzystają na tym wszystkie agencje rządowe, siły specjalne czy też pogotowie ratunkowe. 

Dr Jerzy Świtek opowiedział również o firmie Inmarsat. Ekspert podkreślał, jak ważne dla firmy jest bezpieczeństwo informacji. Przykładem tego jest najnowszej generacji system satelitarny Global Express, który działa w paśmie Ka. Został on zaprojektowany tak, by spełniał potrzeby wojsk NATO, policji czy sił specjalnych. Inmarsat, jak zapewnił ekspert, to "główny dostawca systemów do rozwiązań zapewniających łączność w sytuacjach dużej mobilności". Właśnie dlatego firma wspiera działanie sił zbrojnych państw NATO. Ekspert wypowiedział się także o możliwościach zakłócania systemów satelitarnych i systemach zapewniających ochronę przed takimi zagrożeniami.

CEE Business Development Manager firmy Inmarsat podkreśla, że technologia firmy to "duża szansa dla Polski, zwłaszcza jeśli popatrzymy na program modernizacji polskich sił zbrojnych. Wśród 14 programów zidentyfikowaliśmy aż 11 w których widzimy możliwość zastosowania technologii satelitarnej Inmarsat"

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!