Reklama

Polska

Kluczowe czynniki rozwoju branży lotniczej. Bujny: "Nie myślimy kategorią niskich kosztów pracy. Nie w lotnictwie i nie w kosmosie" [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

”Nie jest tak, że myślimy tylko kategorią niskich kosztów pracy. Może tak jest w pewnych branżach gospodarczych, ale nie w lotnictwie i nie w kosmosie” - mówi w rozmowie z Defence24.pl Marek Bujny, prezes firmy Ultratech, podczas Aerospace & Defense Meetings Central Europe. „Tutaj pewne nakłady są wymagane, dlatego tak bardzo ważne jest wsparcie rządu i administracji, zarówno lokalnej jak i centralnej. (…) Nie mamy tego co kraje zachodnie, gdzie ta branża jest aktywnie wspierana i rozwijana, i odbywa się to z dużym wsparciem rządów”.

Marek Bujny, który jest wiceprezesem Doliny Lotniczej, podkreśla, że województwo podkarpackie ma szansę stać się krajowym liderem, a percepcja tego obszaru wśród odwiedzających znacząco się poprawia. Poprawie ulega także komunikacja regionu z władzami centralnymi.

"W ciągu ostatniego 1,5 roku mieliśmy tutaj więcej wizyt ministrów, podsekretarzy stanu, ważnych ludzi z rządu i administracji niż w przeciągu ostatnich lat. Przede wszystkim ci ludzie słuchają co mówimy i reagują na to, co mówimy".

Marek Bujny, wiceprezes Doliny Lotniczej

Marek Bujny odniósł się również do koncepcji wprowadzenia polskiego przemysłu w erę 4.0: "Uważam, że szanse są duże, bo polscy przedsiębiorcy i pracownicy, młodzi i ci starsi, są bardzo kreatywni". Prezes Ultratech wspomina również o tym, że w regionie podkarpackim obok sektora lotniczego rozwija się przemysł kosmiczny, czemu pomaga obecność terenowego oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie.

Czytaj też: Podkarpacie stawia na technologiczny skok w przyszłość

Wywiad z Markiem Bujnym miał miejsce podczas targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe, odbywających się w Centrum Wystawienniczo Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. W imprezie uczestniczyło ponad 150 firm z niemal 25 krajów. Celem projektu było kojarzenie partnerów biznesowych z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego.

Czytaj też: A&D Meetings: Podkarpackie członkiem Europejskiej Sieci Kosmicznej NEREUS

Reklama

Komentarze

    Reklama