Reklama

Technologie wojskowe

Korea Południowa tworzy satelitarną tarczę antyrakietową

Koreański satelita rozpoznawczy Arirang-3A, ilustracja: Korea Aerospace Research Institute
Koreański satelita rozpoznawczy Arirang-3A, ilustracja: Korea Aerospace Research Institute

Południowa Korea chce do 2022 r. umieścić na orbicie pięć rozpoznawczych satelitów, które będą stanowiły system wczesnego ostrzegania przed rakietami balistycznymi startującymi z Północnej Korei.

Władze w Seulu chcą by konstelacja satelitów rozpoznawczych została opracowana w Korei Południowej jako element „zabójczej sieci” („Kill Chain”). Sieć ta ma być częścią systemu wykrywania i niszczenia rakiet balistycznych nadlatujących ze strony Korei Północnej.

Cały projekt będzie nadzorowany przez południowokoreańską agencje do spraw obronnych DAPA (Defense Acquisition Program Administration). Umowa na jego realizację ma zostać podpisana pod koniec 2016 r. Pierwszy satelita ma się znaleźć na orbicie w 2020 r., a pozostałe cztery w 2022 r. Już wiadomo, że radar z syntetyczną aperturą SAR zostanie opracowany przez agencję do spraw obronnych ADD (Agency for Defense Development), natomiast systemy elektrooptyczne i działające w podczerwieni będą wykonane przez koreański instytut badań kosmicznych KARI (Korea Aerospace Research Institute).

Cały projekt ma kosztować ponad 900 milionów dolarów.

Czytaj też: Korea Północna leci na Księżyc. „Osiągniemy cel w ciągu 10 lat

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!