Kosmos coraz mniej bezpieczny

9 stycznia 2015, 13:43
Space24
Space24

DOTYCZY:


Rosyjski raport na temat pracy systemów nadzoru wojsk powietrzno-kosmicznej obrony (WKO) wyraźnie wskazuje, że wzrasta liczba sytuacji, w których obiekty umieszczone na orbitach ziemskich znajdują się na kursach kolizyjnych.

Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie ministerstwa obrony Rosji, specjaliści centrum rozpoznania sytuacji kosmicznej dowództwa kosmicznego WKO nadzorowali w 2014 r. wyjście na orbitę około 230 rosyjskich i zagranicznych aparatów kosmicznych. Rozpoczęto stałe śledzenie stu pięćdziesięciu obiektów i obserwowano wejście do atmosfery torem balistycznym siedemdziesięciu dalszych.

Rosjanie zwrócili bardzo wyraźnie uwagę na dwadzieścia sześć przypadków niebezpiecznego zbliżenia się różnych śmieci orbitalnych do kosmicznych aparatów należących do Rosji. Sześciokrotnie podobne zdarzenie kolizyjne dotyczyło międzynarodowej stacji kosmicznej.

Przy okazji Rosjanie przyznali się do śledzenia testów prowadzonych przez inne kraje na ziemskich orbitach i nadzorowania stanu obcych systemów kosmicznych.

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
xx
piątek, 9 stycznia 2015, 13:55

ruskim sie nie podoba ze duzo amerykanskich wojskowych lata.bo jak wywolac wojne skoro nas widzą z gory . amerykance wszystko widzą ale tylko jak im to jest na reke

rozbawiony
piątek, 9 stycznia 2015, 20:03

"Przy okazji Rosjanie przyznali się do śledzenia testów prowadzonych przez inne kraje na ziemskich orbitach i nadzorowania stanu obcych systemów kosmicznych." - ale propaganda. Jakby kiedykolwiek Rosjanie temu zaprzeczali! Przeciwnie! Zawsze się tym szczycili i zapewniali, że tak robią! Inaczej nie publikowaliby np. informacji o izraelsko-amerykańskich testach antyrakietowych na Morzu Śródziemnym, którym USA i Izrael gorliwie zaprzeczały aż do pokazania niezbitych dowodów i trasy rakiet.