Reklama

Strona główna

Miliony dolarów na wsparcie amerykańskich kosmodromów

Fot. Bill Ingalls/NASA
Fot. Bill Ingalls/NASA

Spółka joint venture Raytheon-General Dynamics otrzymała od amerykańskich sił powietrznych kontrakt o wartość 8,5 mln USD. Zawarto go w ramach umowy z Range Generation Next LLC na wsparcie amerykańskich kosmodromów. 

Siły Powietrzne USA przyznały joint venture Raytheon-General Dynamics kontrakt o wartość 8,5 mln USD w ramach umowy z  Range Generation Next LLC na wsparcie amerykańskich kosmodromów w Cape Canaveral na Florydzie i Vandenberg w Kalifornii.

W listopadzie 2014 roku Range Generation Next LLC wygrało kontrakt o oczekiwanej wartość 2 mld USD, który skonsolidował trzy niezależne umowy na prowadzenie codziennych działań, konserwacji i podtrzymywania działania dwóch najważniejszych miejsc startowych rakiet nośnych w wojskowych programach USA. Firma ma przejąć za to pełną odpowiedzialność do 31 października 2016 roku. Dziesięcioletni kontrakt ma umożliwić siłom powietrznym zmniejszenie kosztów związanych z utrzymywaniem kosmodromów.

Na czele zespołu przemysłowego Range Generation Next  stoi firma Raytheon Technical Services z Reston w Wirginii, a w jego skład wchodzą też takie firmy jak General Dynamics, ASRC, ARES Corp., Schafer Corp i Primus Solutions. 

(AH)

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!