Reklama

Polska

Nabór na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. "Bez rozstrzygnięcia"

  • Fot. Polska Agencja Kosmiczna POLSA
    Fot. Polska Agencja Kosmiczna POLSA

W wyniku naboru na stanowiska prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie wyłoniła żadnego kandydata. Na razie nie wiadomo więc kiedy i w jakim trybie zostanie dokonany ten wybór. 

W Biuletynie Informacji Publicznej Polskiej Agencji Kosmicznej pojawiła się informacja o wynikach naboru na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. W wyniku postępowania nie wyłoniono żadnego kandydata. Nie poinformowano na razie kiedy i w jakim trybie zostanie wybrany nowy prezes. 

Poprzedni prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Marek Banaszkiewicz został odwołany ze stanowiska w dniu 7 października 2016 roku w związku z niezatwierdzeniem przez premier Beatę Szydło sprawozdania finansowego i merytorycznego agencji za 2015 rok. Od tego czasu obowiązki na tym stanowisko pełni Wiceprezes ds. Obronnych płk Piotr Suszyński.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!