Reklama

Strona główna

NASA będzie montować satelity na orbicie

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Firma Space Systems Loral (SSL) została wybrana przez NASA jako główny wykonawca wartego wiele milionów dolarów programu mającego na celu rozwinięcie technologii zdalnego montażu satelitów na orbicie okołoziemskiej.

Firma Space Systems Loral (SSL) została wybrana przez NASA jako główny wykonawca wartego wiele milionów dolarów programu mającego na celu rozwinięcie technologii montażu satelitów na orbicie okołoziemskiej. Będzie on realizowany w oparciu o zdalne technologie robotyczne. Projekt jest częścią inicjatywy NASA o nazwie Tipping Point, której celem jest stymulowanie przemysłu do opracowywania technologii przydatnych podczas załogowej i bezzałogowej eksploracji Układu Słonecznego. Rozwinięte podczas badań systemy kosmiczne mają być, zgodnie z założeniem. wykorzystywane zarówno przez NASA, jak i w celach komercyjnych.

Satelity zmontowane na orbicie przy użyciu naszych zintegrowanych technologii robotycznych będą zapewniać wyższą wydajność od tych, które trafiają w przestrzeń kosmiczną dzisiaj. Główną korzyścią będą anteny, które będą mogły być przenoszone i zmieniane w trakcie trwania misji satelity. Zwiększy to ich elastyczność i możliwość dostosowania się do zmieniających wymagań rynku

John Celli, prezes SSL

SSL to firma, która ma bogate doświadczenie ze zdalnymi technologiami robotycznymi dla przemysłu kosmicznego. Opracowane przez firmę rozwiązania znalazły zastosowanie m.in. w programie promów kosmicznych, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także lądowników i łazików marsjańskich. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!