Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Drugi nabór do Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej

Fot. ESA [esa.int]
Fot. ESA [esa.int]

Polska Agencja Kosmiczna poszukuje studenckich liderów/liderek, którzy działają aktywnie w kołach naukowych lub pracowali przy projektach kosmicznych, aby reprezentowali swoich kolegów i koleżanki na ogólnokrajowym forum, jakim będzie Rada Studentów PAK. „Jeżeli jesteś studentem/studentką uczelni wyższej i interesujesz się technologiami kosmicznymi, chcielibyśmy zaprosić Cię do Rady Studentów sektora kosmicznego w Polsce” - zadeklarowano w okolicznościowym komunikacie POLSA.

Działająca już od pewnego czasu przy Polskiej Agencji Kosmicznej studencka rada z pierwszego naboru zebrała się dotychczas trzy razy, by zaopiniować kilka projektów, którymi chciałaby się zająć w najbliższym czasie. "Planowany jest między innymi panel dyskusyjny Studenci-Akademia-Przemysł na Studenckiej Konferencji Kosmicznej. Będzie to okazja do zapoznania się z działalnością członków Rady" - wskazała Kinga Gruszecka, pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji. "Mamy nadzieję, że z czasem będą to również projekty systemowe i realny wpływ na to, jak wygląda oferta edukacyjna POLSA” – dodała.

„Już po pierwszych posiedzeniach Rady Studentów byłem pod ogromnym wrażeniem osiągnięć każdego z nich i ich chęci zaangażowania. Co tylko potwierdza stwierdzenie, że mamy w Polsce niesamowite talenty. Mam nadzieję, że nowe osoby szybko się zaaklimatyzują i staną się częścią rodziny POLSA i będą działać aktywnie w Radzie” – powiedział prezes Michał Szaniawski.

Główne cele Rady Studentów to: integracja środowiska studenckiego wokół działań na rzecz polskiego sektora kosmicznego, promowanie zaangażowania studentów różnych kierunków/specjalności w projekty związane z inżynierią kosmiczną, edukacja młodzieży w kontekście wykorzystania sektora kosmicznego w życiu codziennym, inicjowanie przedsięwzięć skierowanych do studentów i uczniów, wpływ na rozwój postaw pro-przedsiębiorczych oraz rozwój młodych talentów.

Rada Studentów z założenia ma być interdyscyplinarnym ciałem doradczym Prezesa POLSA. Członkostwo w Radzie ma charakter społeczny. Obsługę posiedzeń Rady Studentów zapewni Polska Agencja Kosmiczna.

Zgłoszenia do Rady Studentów będą przyjmowane do dnia 4 stycznia 2021 roku. Wypełnioną deklarację należy przesyłać na adres: [email protected]

Zalecane jest wcześniejsze zapoznanie się ze Statutem Rady, a następnie wypełnienie Deklaracji zamieszczonych na podstronie serwisu internetowego POLSA.

Planowany termin posiedzenia Rady Studentów w nowej odsłonie to marzec 2021 roku.

Źródło: POLSA

Reklama

Komentarze

    Reklama