Reklama

NAUKA I EDUKACJA

IGiK zaprasza na dwudniową konferencję o wykorzystaniu danych satelitarnych

Fot. Copernicus Sentinel/ESA (CC BY-SA 3.0) [copernicus.eu]
Fot. Copernicus Sentinel/ESA (CC BY-SA 3.0) [copernicus.eu]

Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii zaprasza wszystkich zainteresowanych na specjalną, organizowaną online konferencję pt. Wykorzystanie danych satelitarnych i danych programu Copernicus w administracji i sektorze prywatnym. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w terminie 31.03-01.04.2021.

Na przełomie marca i kwietnia br. Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii organizuje konferencję poświęconą tematyce wykorzystywania danych satelitarnych w administracji publicznej i sektorze prywatnym - ze szczególnym uwzględnieniem zasobów europejskiego programu obserwacji Ziemi, Copernicus. W wydarzeniu można uczestniczyć zdalnie, dokonując wcześniej rejestracji za pośrednictwem internetowego formularza - dostępnego tutaj.

Samo dwudniowe wydarzenie będzie podzielone na pięć głównych sesji tematycznych - dotyczących głównie obszaru zastosowań w: analizie obrazowej, rolnictwie i monitorowaniu upraw, informacji geoprzestrzennej i urbanistyce, monitorowaniu obszarów leśnych i stanu akwenów, rejestrowaniu zmian w pokrywie śnieżnej i lodowej oraz wielu innych. Trzy spośród sesji tematycznych będą odbywać się 31 marca, natomiast dwie pozostałe - 1 kwietnia 2020 roku. Po każdej pełnej sesji będzie czas na zadawanie pytań oraz dyskusję nad poruszanymi wątkami.

W trakcie kolejnych części wydarzenia będą następować po sobie wystąpienia specjalistów z różnych dziedzin działalności administracyjnej, biznesowej oraz inżynieryjnej - tematykę dobrano tak, by na przykładach przedstawić przypadki realnego wykorzystania danych satelitarnych w instytucjach, przedsiębiorstwach i ośrodkach badawczych.

W imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii, serdecznie zachęcamy do skorzystania z okazji do aktywnego uczestnictwa. Poniżej załączamy do wglądu pełną agendę spotkania (z dokładną chronologią zdarzeń i wystąpień).

AKTUALIZACJA: 29 marca br. organizator opublikował skorygowaną agendę wydarzenia - poniżej załączono zatem jej zaktualizowaną wersję.


Reklama

Komentarze

    Reklama