Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Instytut Lotnictwa z grantem Siemensa na rozwój kadr w zakresie technologii kosmicznych

Ilustracja: Pixabay
Ilustracja: Pixabay

Instytut Lotnictwa bierze udział w Programie GO PLM firmy Siemens skierowanym do ośrodków akademickich. Otrzymane w ramach tego grantu oprogramowanie NX pozwala na rozwój kadry inżynierskiej w dziedzinie przemysłu kosmicznego, w szczególności technik rakietowych.

W każdym kwartale Program GO PLM firmy Siemens przyznaje granty w postaci oprogramowania NX instytucjom akademickim o odpowiednich kwalifikacjach. Grant obejmuje udostępnienie oprogramowania na wyznaczony okres wraz z materiałami szkoleniowymi.

Oprogramowanie NX jest wykorzystywane przez praktykantów głównie w Zakładzie Technologii Kosmicznych w Instytucie Lotnictwa do prac projektowych w prowadzonych grantach w ramach współpracy z ESA oraz UE w programie Horyzont 2020.

Oprogramowanie firmy Siemens pozwala praktykantom pogłębiać wiedzę w dziedzinie projektowania silników rakietowych oraz rakiet nośnych.

Rocznie na praktyki w Zakładzie Technologii Kosmicznych przyjmowanych jest ponad 20 studentów z polskich uczelni technicznych oraz studenci z Ohio State University, z którym Instytut Lotnictwa prowadzi współpracę naukową.

Więcej o programie GO PLM można przeczytać tutaj.

Źródło: Instytut Lotnictwa

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!