Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Kolejna odsłona Wednesday Innovation Night. Z kosmosem w tle

Ilustracja: Podkarpacki Centrum Innowacji [pcinn.org]
Ilustracja: Podkarpacki Centrum Innowacji [pcinn.org]

Tematyka związana z technologiami satelitarnymi oraz kosmiczną eksploracją będzie wiodła prym na jedenastym spotkaniu z cyklu Virtual Wednesday Innovation Night, zapowiedzianym na 17 marca tego roku. Wydarzenie nastawione jest na skupienie w jednym miejscu i czasie ekspertów, praktyków oraz pasjonatów branży kosmicznej.

Jedenasta już edycja Virtual Wednesday Innovation Night będzie się odbywać w najbliższą środę (17 marca br.) o godz. 17:00. WIN jest cyklicznym spotkaniem organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji, skierowanym do przedsiębiorców, naukowców i studentów. Wiodącym tematem marcowego wydarzenia będą zagadnienia związane z kosmosem.

11. edycja Virtual Wednesday Innovation Night odbędzie się pod hasłem “Space 5.0 - evolution vs. revolution”. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące nowych kosmicznych eksploracji na kierunku Ziemia-Księżyc-Mars, jak również technologii satelitarnych - od miniaturyzacji do konstelacji. Gośćmi specjalnymi środowego wydarzenia będą Artur B. Chmielewski (NASA), Karol Wójcicki z “Z głową w gwiazdach” oraz Marek Wójcik (SES). Obok nich wystąpią m.in. Agnieszka Łukaszczyk (Planet), Monika Łebkowska (Spire), Paweł Pacek (Agencja Rozwoju Przemysłu S.A) czy Gordon Wasilewski (Astronika).

Doświadczenia kosmiczne idą ramię w ramię z doświadczeniami ziemskimi. Odpowiedź na wiele nurtujących problemów eksploracji kosmosu często znajdujemy w dobrych praktykach z przemysłów ziemskich, zaś kwestie przyszłości zrównoważonego rozwoju na Ziemi są rozwiązywane przez naszą obecność w kosmosie. Te wzajemne powiązania są źródłem innowacji i być może tym, co możemy definiować jako kolejny element rewolucji przemysłowej.

Gordon Wasilewski, Inżynier ds. badań i rozwoju w Astronika Sp. z o.o

Po prezentacjach i panelach dyskusyjnych PCI zaprasza uczestników wydarzenia do networkingu. Będzie to okazja, aby porozmawiać z ekspertami „twarzą w twarz” i wymienić się poglądami oraz spostrzeżeniami na wcześniej poruszane tematy. "Podczas 11. już edycji Virtual Wednesday Innovation Night, poświęconej przyszłości sektora kosmicznego w Polsce, chciałbym przybliżyć Państwu biznesową stronę eksploracji kosmosu. Tak! – „kosmos” to może być dobry pomysł na biznes! Chciałbym przekonać do tego uczestników spotkania dzieląc się doświadczeniami z inwestycji, jakie realizuje w tej branży Agencja Rozwoju Przemysłu SA" - podkreśla Paweł Pacek, Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

image
Ilustracja: Podkarpacki Centrum Innowacji [pcinn.org]

Kolejne spotkanie z cyklu Wednesday Innovation Night skupi się na tematyce eksploracji kosmosu i podróży kosmicznych. W wirtualnym wydarzeniu gościć będziemy polskich ekspertów z tej dziedziny, którzy na co dzień pracują przy projektach dla firm i instytucji w kraju i za granicą. Pojawi się również gość specjalny – Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, tworzący najpopularniejszy w Polsce fanpage astronomiczny „Z głową w gwiazdach”.

Wojciech Fiksa, Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie również nowy program PCI ProtoLab poświęcony branży kosmicznej, o którym opowie Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs PCI.

Udział w wydarzeniu jest w pełni bezpłatny - wymagana jest rejestracja za pośrednictwem platformy GetResponse.


image
Z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!