Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Konkurs MON. Ostatnie dni na zgłaszanie prac dyplomowych

Ilustracja: MON [mon.gov.pl]
Ilustracja: MON [mon.gov.pl]

Trwa Konkurs Ministra Obrony Narodowej na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską bądź rozprawę doktorską poświęconą technologii, technikom oraz inżynierii kosmicznej i satelitarnej, a także systemom autonomicznym. Na zgłaszanie prac pozostało już niewiele czasu.

Polski resort obrony postanowił docenić młodych ekspertów z zakresu inżynierii kosmicznej i satelitarnej, a także tych zainteresowanych rozwiązaniami autonomicznymi, którzy w ostatnich latach obronili prace dyplomowe związane z rozpatrywaną tematyką. W tym celu Minister Obrony Narodowej otworzył konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu wymienionych wyżej dziedzin.

Poprzez ten konkurs MON chce "popularyzować wiedzę i inspirować środowiska akademickie do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań". Łączna pula nagród wynosi 86 000 zł.

Konkurs jest prowadzony w dwóch obszarach:

  1. wykorzystania technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej w obszarze obserwacji Ziemi, budowy świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej, telekomunikacji i nawigacji satelitarnej oraz wynoszenia obiektów na orbity okołoziemskie – w dwóch kategoriach na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz na najlepszą pracę doktorską.
  2. systemów autonomicznych pozwalającymi optymalizować zaangażowanie personelu w niebezpiecznych warunkach – w dwóch kategoriach na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz na najlepszą pracę doktorską.

Autorzy prac powinni dokonać swojego zgłoszenia do 2 października 2020 roku (piątek) w formie papierowej lub elektronicznej.

Do udziału w konkursie zaproszeni są absolwenci polskich uczelni, którzy obronili prace nie wcześniej niż 1 października 2017 roku. Prace muszą być napisane w języku polskim. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie internetowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!