Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Nowa odsłona edukacyjnej inicjatywy Cosmic Challenge

Obserwatorium w masywie górskim Pic du Midi de Bigorre we francuskich Pirenejach - 2007 rok. Fot. Wikimedia Commons/Pascalou petit (CC BY-SA 3.0)
Obserwatorium w masywie górskim Pic du Midi de Bigorre we francuskich Pirenejach - 2007 rok. Fot. Wikimedia Commons/Pascalou petit (CC BY-SA 3.0)

Fundacja popularyzacji wiedzy „SpaceShip” ogłosiła nową edycję programu Cosmic Challenge, skierowanego do uczniów i studentów z całej Polski. Jest to program edukacyjny dla młodych osób zainteresowanych tematyką kosmiczną. Jego tegoroczny bieg rozpoczyna studencki konkurs „Cosmic Challenge: Voyager”, realizowany we współpracy z urokliwym francuskim Obserwatorium Pic du Midi w Pirenejach.

"Cosmic Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania kosmicznych zainteresowań" - opisują swój program przedstawiciele fundacji SpaceShip. Sam „Voyager” to natomiast edycja skierowana do studentów. Nagrodą w ogłoszonym konkursie będzie wyjazd trójki zwycięzców do pięknie położonego Obserwatorium Pic du Midi we Francji. 

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały do przygotowania pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace w ramach I etapu konkursu można przesyłać w terminie do 15 listopada 2021 r.

Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady przystąpienia i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu „Cosmic Challenge: Voyager”, który wraz z załącznikami znajduje się na stronie internetowej inicjatywy.

Program został objęty patronatem honorowym: Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Ambasady Francji w Polsce, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,  Politechniki Wrocławskiej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, firm Astronika i SatRevolution, a także Akademii Leona Koźmińskiego. Instytucją wspierającą program jest z kolei Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Serwis Space24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Konkurs  „Cosmic Challenge: Voyager” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego”, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!